Ekstraklasa: Lechia - Widzew 0:0.

(pb, pas)
Kto wie, czy na środku defensywy nie zobaczymy w piątek Bruno Pinhero (z lewej) i Jarosława Bieniuka (z prawej). Paweł Łacheta
W gdańsku Widzew rozegrał mecz 13. kolejki ekstraklasy z tamtejszą Lechią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Relacja LIVE:

Strona wymaga odświeżenia. W tym celu naciśnij F5.

Składy:
Lechia: Pawłowski, Janicki, Vućko, Kożans, Andriuskievicius, Surma, Pietrowski, Traore, Nowak, Tadić, Wiśniewski

Widzew: Mielcarz, Bartkowski, Bieniuk, Abbes, Dudu, Budka, Panka, Mroziński, Oziębała, Ben Radhia, Grzelczak

Sędziuje Hubert Siejewicz.

Widzów: 14.234

1' Gwizdek sędziego rozpoczyna mecz.

1' Widzewiacy rzucają się do ataku i wywalczają rzut rożny.

2' Lechici nie pozwalają widzewiakom zagrozić swojej bramce i wyprowadzają kontratak.

3' Widzewiacy odpowiadają własnym atakiem.

4' Po nieudanej akcji Lechii Widzew wznawia grę od swojej bramki.

5' Dobra akcja Budki. Niestety, zakończona złym dograniem w pole karne.

8' Lechia przenosi grę na połowę widzewiaków.

9' Budka znów pod bramką Lechii. Jego dośrodkowanie nie jest jednak precyzyjne.

11' Widzew wykazuje dużą waleczność. W tej fazie meczu drużyna z Łodzi robi lepsze wrażenie.

16' Rzut wolny dla łodzian. Centruje Budka, strzela Panka, jednak zbyt lekko i piłkę łapie bramkarz Lechii. Chwilę później rzut wolny dla Lechii, centrowaną piłkę łapie Mielcarz

20' Walka o piłkę w środku pola

22' Zbyt mocne prostopadłe podanie w kierunku bramki łodzian, piłkę łapie Mielcarz

23' Silny strzał Traore zza linii pola karnego! Piłka mija prawy słupek widzewskiej bramki

26' Groźna akcja łodzian! Centrował Oziębała z lewej strony pola karnego, ale piłka wybita na rzut rożny

29' Kibice zaczynają gwizdać, od kilku minut z murawy wieje nudą

30' Groźny strzał gospodarzy, piłka leci nad bramką.

32' Ładna indywidualna akcja Ben Radhii! Minął jak tyczki kilku piłkarzy Lechii i strzelił z linii pola karnego! Piłka jednak minęła prawy słupek bramki gospodarzy

35' Znów walka o piłkę w środku pola

36' Groźnie! Centra w pole karne Widzewa, wybijają obrońcy na rzut rożny

37' I teraz dobra akcja Widzewa! Dośrodkowuje Budka, Oziębała uprzedzony przez obrońców; rzut rożny bez efektu

41' Chwila przerwy. Abbes potrzebuje pomocy lekarzy; opuszcza boisko na noszach; chwilę później okazuje się, że to nic poważnego i wraca na murawę

43' Grzelczak biegł do dalekiego podania, uprzedzony przez obrońcę; mogło być groźnie

44' Daleki strzał Tadicia! Piłka leci nad bramką

45' Sędzia dolicza minutę do czasu gry

45+1' Koniec pierwszej połowy. Widzew na tle Lechii wygląda lepiej, gra spokojnie; komentarzem do gry gdańszczan, którzy jeszcze celnie w tym meczu nie strzelili, są gwizdy na trybunach...

Piłkarze już na boisku. Mecz w Gdańsku ogląda premier Donald Tusk

46' Drugą połowę rozpoczęli łodzianie; groźnie! Silny strzał Traore w światło bramki! Mielcarz broni

48' Znów okazja dla Lechii! Strzał Wiśniewskiego z bliska broni Mielcarz!

49' Zderzenie Andruskieviciusa z Ben Radhią pod bramką Lechii; lekarze obu drużyn pomagają piłkarzom

51' Grzelczak walczy o piłkę przy lewej linii bocznej na wysokości pola karnego Lechii, bez efektu

53' Znów groźnie! I znów Mielcarz broni strzał Wiśniewskiego! Moment później Budka strzela zza pola karnego, łapie Pawłowski!

56' Lechia w tej części gra zdecydowanie lepiej i częściej jest w pobliżu pola karnego łodzian

57' Żółta kartka dla Traore za faul na Bartkowskim

59' Tadić główkuje z bliska, łapie Mielcarz!

61' Zmiana w Lechii: Lewon Hajrapetjan za Nowaka

64' Centruje Budka w pole karne, Grzelczak pomógł sobie ręką

65' Rzut rożny dla Lechii po wybiciu przez Bieniuka

67' Atak Widzewa, Ben Radhia na spalonym; złe zagrania gdańszczan kwitowane gwizdami...

69' Wzmagają się ataki Widzewa, raz lewą, raz prawą stroną;

70' Zmiana w Widzewie: Ostrowski za Grzelczaka

72' Dudu wybija na róg dośrodkowanie Andruskieviciusa

73' Rzut wolny dla Lechii; sędzia nie zauważył, że Wiśniewski jest na spalonym, piłka jednak po centrze wylatuje za boisko

75' Strzał Wiśniewskiego! Na szczęście bez efektu

76' Zmiana w Lechii: Fred Benson za Wiśniewskiego

77' Benson szaleje w polu karnym! Bieniuk na rzut rożny

78' Kontra Widzewa, Budka w pole karne, obrońcy Lechii na posterunku; wcześniej faulowany Ben Radhia przez Andruskieviciusa i żółta kartka

80' Zmiana w Widzewie: Dzalamidze za Oziębałę

81' Benson ręką w polu karnym Widzewa

82' Budka dośrodkowuje w pole karne, obrońcy Lechii wybijają; chwilę później znów Budka (popodaniu Panki), tym razem strzela w krótki róg, bez efektu, piłka uderza w boczną siatkę

85' Groźna akcja Lechii! Bieniuk wychodzi z bramki i łapie piłkę zmierzającą do Bensona, podawał mu Traore; obrońcy asekurowali piłkę

86' Zmiana w Widzewie: Okachi za Ben Radhię; Tunezyjczyk schodząc kuleje; zmiana w Lechii: Dawidowski za Tadicia

88' Benson strzela obok słupka!

90' Sędzia dolicza 4 minuty do czasu gry

90+2' Groźnie! Ostrowski traci piłkę, Dawidowski wzdłuż pola karnego, na szczęście piłka mija Bensona

90+3' Ostrowski strzela nad bramką! Żółta kartka dla Panki za faul na Traore; Litwin nie zagra w następnym meczu

90+4' Koniec meczu. Lechia - Widzew 0:0

Wczoraj trener Widzewa Radosław Mroczkowski obchodził 44. urodziny. Na konferencji prasowej były życzenia i cukierki. Nikt jednak nie miał cienia wątpliwości, że najlepszym prezentem dla jubilata będzie zwycięstwo jego zespołu odniesione w Gdańsku z Lechią. O godz. 18 zapraszamy na relację z tego meczu na żywo.

Zadanie nie będzie łatwe, bo jak podkreśla szkoleniowiec, rywale mają fajnych piłkarzy, potrafią budować grę, nie nastawiają się tylko na kontratak. Nie da się też ukryć, że zespół ostatnio przeżywa trudne chwile. Nie odnosi zwycięstw, kibice domagają się odwołania trenera Tomasza Kafarskiego, mówi się, że klub zmieni właściciela.

Główkowy pojedynek Hachema Abbesa

To są jednak problemy gdańszczan, nas interesują łodzianie. Przymusowa przerwa z kartkowych powodów Bruno Pinheiro i Ugo Ukaha oraz kontuzja Sebastiana Madery, sprawiają, że partnerem Jarosława Bieniuka na środku obrony będzie Hachem Abbes. Piłkarze zamienią się jednak miejscami. Polak będzie operował bardziej z prawej strony, a Izraelczyk z lewej, bo łatwiej gra mu się lewą nogą. Wraca do zespołu Dudu, co zapewnia spokój w obronie i szansę na efektowne akcje w ofensywie.

Naszym zdaniem, prawym obrońcą będzie Jakub Bartkowski. Chłopak nie ma kompleksów, nie obawia się rywali (groźny i szybki Abodu Traore) czy gry na nowoczesnym stadionie. Wierzy w swoje umiejętności i to, że zespół jest w stanie pokonać Lechię. W kadrze znalazł się Nika Dzalamidze, ale pewnie rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Radosław Morczkowski twierdzi, że Widzew cały czas walczy o piłkarza, a jego odejście do Jagi nie jest przesądzone.

Jego zdaniem wielkość zawodnika tworzą w 5 procentach talent i w 95 procentach ogromna praca wykonywana na treningach. Gruzin ma jeszcze nad czym pracować.

W Gdańsku w podstawowym składzie znajdzie się pewnie decyzją trenera, a nie przez przypadek Przemysław Oziębała. Radosław Mroczkowski jeszcze raz wyjaśniał sytuację ze spotkania z Cracovią, gdy rezerwowy Oziębała znalazł się w wyjściowej jedenastce. Po błędnym wpisaniu składu do systemu komputerowego, zgodnie z regulaminem na godzinę przed meczem, niczego nie warto już było zmieniać. Zastąpienie w protokole Oziębały innym piłkarzem oznaczałoby bowiem, że Widzew dokonał pierwszej zmiany w składzie przed pierwszym gwizdkiem sędziego! To się kompletnie nie opłacało. I skończyło happy endem, bo to Oziębała zdobył zwycięskiego gola w spotkaniu z krakowianami.