Ekstraklasa: Lechia - ŁKS. Kto wystąpi na środku obrony?

Piłkarze piłkarskiej ekstraklasy wracają do ligowych rozgrywek.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej przedostatni w tabeli ŁKS zagra w sobotę o godz. 20 z ósmą Lechią w Gdańsku. Na inaugurajcę rozgrywek 19 lipca w Łodzi padł remis 0:0.
Trener ŁKS Kazimierz Moskal musi sobie odpowiedzieć przynajmniej na trzy pytania. Pierwsze: czy ostatni ligowy mecz przegrany 8 listopada ze Śląskiem 0:1 był najsłabszym meczem łodzian w rozgrywkach i tak beznadziejny występ się już nie powtórzy?
Drugie: Kto stworzy parę stoperów drużyny? Czy szkoleniowiec znów zaufa będącemu ostatnio w słabej formie Janowi Sobocińskiemu, któremu nie wyszyły dwa ostatnie ligowe mecze i spotkanie reprezentacji młodzieżowej z Bułgarią, czy jednak postawi na doświadczoną parę stoperów Maksymilan Rozwandowicz Kamil Juraszek? Kto powinien być napastnikiem w tym meczu: Rafał Kujawa czy może Jewgen Radionow?
Wydaje się, że do wyjściowego składu po odcierpieniu kary za kartki, wróci 23letni Portugalczyk Ricardo Martins Guimaraes. Guima w ostatnich meczach prezentował dobrą dyspozycję, Trzymał wysoki poziom grania drugiej linii łodzian. Oby w Gdańsku było podobnie. Do tej pory wystąpił w 11 ligowych meczach, w pięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Spędził na boiksu 812 minut, strzelił jedną (przepiękną) bramkę Rakowowi Częstochowa.
W pozostałych meczach piątek: Górnik Zabrze Wisła Płock (godz. 18), Lech Poznań Piast Gliwice (20.30). Sobota: Korona KIelce Raków Częstochowa (15), Pogoń Szczecin Legia Warszawa (17.30). Niedziela: Jagiellonia Białystok Arka Gdynia (15), Śląsk Wrocław Wisła Kraków (17.30). Poniedziałek: Cracovia Zagłębia Lubin (18).