Ekstraklasa koszykarek. Widzewianki przegrały z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS

Łukasz Kasprzak
W spotkaniu dwudziestej czwartej kolejki ekstraklasy koszykarek Widzew przegrał 61:77 z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. A to oznacza, że utrzymanie się łódzkiej drużyny w krajowej elicie oddala się coraz bardziej.

Łodzianki za wszelką cenę starają się uniknąć spadku z ekstraklasy, dlatego zaciekle walczą o każde zwycięstwo. Niestety, drużyna z Lublina, ma pewne miejsce w play-off, była poza ich zasięgiem. Widać to już było w pierwszej kwarcie spotkania, którą widzewianki przegrały 17:24. W trzynastej minucie pojedynku, po trafieniu Mistygacz, przyjezdny zespół wygrywał 32:21. Ambitne widzewianki walczyły, ale ze skutecznością nie było najlepiej. Do przerwy przegrywały siedmioma punktami (34:41).

Na początku trzeciej odsłony meczu gospodynie podkręciły tempo i w 22 minucie, po dobrze wykonanych rzutach wolnych przez Drop, doprowadziły do wyniku 40:43. W kolejnych minutach pod tablicami trwała zacięta walka, ale kwarta zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem akademiczek. Emocje skończyły się w 33 minucie. Fitzgerald trafiła i lublinianki wygrywały 66:51. Gospodynie nie zdołały już odrobić strat.

Widzew - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 61:77 (17:24, 17:17, 15:16, 12:20)
Widzew: Julia Drop 12, Klaudia Gertchen 1, Brandi Harvey-Carr 13, Roksana Schmidt 6, Kathleen Scheer 12, Daria Zawidna 2, Elżbieta Paździerska 15, Wiktoria Zapart