Ekstraklasa koszykarek. Widzewianki przegrały z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.

hof
Grzegorz Olkowski / Polska Press
W spotkaniu 25. kolejki rundy zasadniczej ekstraklasy koszykarek Widzew przegrał z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 76:89. A to oznacza, że łodzianki mają nikłe szanse na utrzymanie się w krajowej elicie.

Łodzianki przegrywały w pierwszej kwarcie 11:15, ale potrafiły przejąć inicjatywę i wygrały tę partię z przewagą pięciu punktów. Jednak w drugiej i trzeciej kwarcie koszykarki drużyny przyjezdnej dominowały na parkiecie i to one objęły prowadzenie. W 32 minucie spotkania po rzucie Paździerskiej przejezdne wygrywały tylko 68:67. Niestety, to było jednak wszystko na co tego dnia stać było gospodynie. W kolejnych akcjach zawodniczki z Gorzowa punktowały i ich przewaga wzrosła znacznie. Na dwie minuty przed końcem spotkania wygrywały 83:74 i było już wiadomo, że tego meczu nie przegrają.

Widzew Łódź - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 76:89 (25:21, 15:21, 20:23, 16:24)
Widzew: Julia Drop 17, Klaudia Gertchen 5, Brandi Harvey-Carr 24, Roksana Schmidt 12, Kathleen Scheer 10, Anna Kudelska 3, Daria Zawidna 0, Elżbieta Paździerska 5.

W ostatniej kolejce, w środę, Widzew Łódź podejmie JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.