Ekstraklasa koszykarek. Fantastyczna trzecia kwarta Widzewa to niestety za mało, żeby wygrać

h
Koszykarki Widzewa przegrały z faworytkami, ale po walce

Przewaga rywalek na początku spotkania nie podlegała dyskusji. Łodzianki robiły wszystko, żeby pokazać, że ambicji i woli walki im nie brakuje. W pierwszych dwóch kwartach próbowała z gorzowiankami walczyć Pawlak, która zdobyła 7 punktów i miała 6 zbiórek.
Trzecia kwarta odmieniła łodzianki. Grały tak, jakbyśmy chcieli, żeby grały we wszystkich meczach, przez wszystkie kwarty czyli wspaniale. Nasza drużyna zmniejszyła przewagę rywalek do 4 punktów, w czym dużą zasługę miała Perisia, która przez trzy kwarty uzbierała 17 punktów.
Punkty z rzutów wolnych Pawlak na początku kwarty zmniejszyły przewagę do dwóch punktów. Na 7 minut przed końcem kwarty Perisia doprowadziła do remisu 58:58. Pachniało sensacją. Osiem kolejnych punktów zdobyły rywalki. Widzewianki walczyły jak lwice, ale nie dały niestety rady. Szkoda. Może w następnym ligowym pojedynku będzie lepiej!

Widzew Łódź - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 63:74
(9:17, 16:25, 25:12, 13:20)

Punkty dla Widzewa: Perisia 22, Dowe 12, Pawlak 11, Drop, Gertchen po 8, Vucković 2