Ekstraklasa koszykarek. Czekamy na pierwsze zwycięstwo widzewianek

Przed koszykarkami ekstraklasy siódma kolejka sezonu.

Tym razem Widzew, nasz jedynak w najwyższej klasie rozgrywkowej, czeka wyprawa do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z Ostrovią.

Wydaje się, że faworytkami dzisiejszego spotkania (godz. 17) są gospodynie, które w tych rozgrywkach zanotowały dwa zwycięstwa. Łodziankom nie dane jeszcze było cieszyć się z triumfu.

W ostatniej kolejce widzewianki musiały uznać wyższość Energi Toruń (63:75), ale długim okresami toczyły z rywalkami wyrównany pojedynek.

W drużynie prowadzonej przez trenera Dariusza Raczyńskiego zadebiutowała niedawno Kathleen Scheer, która może okazać się sporym wzmocnieniem.

Z kolei rywalki wygrały w Siedlcach 72:71 z MKK. Po fatalnej pierwszej kwarcie konsekwentnie odrabiały straty, by w ostatnich minutach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dobry mecz rozegrały Jordan Jones i Breanna Lewis, ale najlepiej punktowała Karolina Puss (5 „trójek” i w sumie 19 punktów).