Ekstraklasa koszykarek. Co się dzieje z drużyną Widzewa?

Koszykarki Widzewa doznały kolejnej porażki w ekstraklasie Tym razem w piątej kolejce mistrzowskiej przegrały w Poznaniu z Eneą AZS 70:81.

To już czwarte niepowodzenie w nowych rozgrywkach drużyny prowadzonej przez trenera Elmedina Omanicia. Zapewne klubowi działacze muszą solidnie przeanalizować prowadzenie i szkolenie zespołu, bowiem postawa widzewianek nie napawa optymizmem i trudno liczyć na sukcesy w kolejnych trudnych pojedynkach ekstraklasy.

Łodzianki „postarały się”, by w stolicy Wielkopolski mogli ogłosić święto. Wszak pokonanie Widzewa, to był pierwszy triumf Enei AZS Poznań w sezonie! Trzeba jednak przyznać, że pierwsza kwarta nie zapowiadała sukcesu gospodyń. Łodzianki wygrały ją siedmioma punktami, ale już w kolejnych odsłonach nie były tak skuteczne i dlatego musiały zejść z parkietu pokonane. Poznanianki wygraną zapewniły sobie w decydującej kwarcie, w której pozwoliły łodziankom na zdobycie zaledwie 10 punktów. To katastrofalne osiągnięcie zespołu prowadzonego przez Omanicia.

Szkoleniowiec łodzianek powiedział po meczu: - Bardzo słabo zagraliśmy to spotkanie. Jak się nie trafia w ważnych momentach, to potem to tak wygląda. Przegraliśmy i teraz musimy myśleć o następnych meczach.

Enea AZS Poznań - Widzew 81:70 (20:27,23:12,20:21,18:10)

Enea AZS: Olena Samburska, Jazmine Davis 17, Irena Matović 16, Khaalia Hillsman 8, Magdalena Parysek-Bochniak 8, Marta Nowicka 4, Kinga Demczur 2, Julia Niemojewska, Dominika Urbaniak, Karolina Stefańczyk, Aleksandra Parzeńska.

Widzew Łódź: Klaudia Gertchen 19, Julia Drop 16, Aleksandra Pawlak 16, Klaudia Perisa 9, Katarina Vucković 5, Amanda Dowe 3, Elżbieta Paździerska 2, Anna Kudelska, Amina Marković.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 55:113

W tabeli prowadzi Arka Gdynia - 9 punktów, przed CCC Polkowice i Ślęzą Wrocław po 8. Widzew z sześcioma punktami zajmuje dziesiąte miejsce.