Dziś wielki bój o ekstraklasę. ŁKS podejmuje Górnika Łęczna

Dziś w finale baraży od prawo gry w piłkarskiej ekstraklasie ŁKS podejmie na stadionie przy al. Unii Górnika Łęczna. Początek spotkania o godz. 20.40.

W bezpośrednich starciach obu drużyn jest w tym sezonie remis. Jesienią w Łęcznej 2:0 zwyciężyli gospodarze. W majowym meczu rozgrywanym w Łodzi, ŁKS wygrał 3:1.

Warto podkreślić, że każdego spotkania z Górnikiem łódzki klub poprowadzi inny szkoleniowiec. Jesienią trenerem dru0yny był Wojciech Stawowy. Od marca szkoleniowcem ełkaesiaków przejął Ireneusz Mamrot i to pod jego wodzą łodzianie zwyciężyli z Górnikiem na własnym boisku. Teraz łodzian poprowadzi 33-letni Marcin Pogorzała.

Warto podkreślić, drużyna z Łęcznej dobrze zakończyła ten sezon, notując trzy zwycięstwa z rzędu oraz cztery spotkania bez porażki. W sześciu z ośmiu poprzednich starć z udziałem Górnika obie drużyny trafiały do siatki
Górnicy zdobywali sporo bramek w drugich połowach (w tych padło 68 procent wszystkich goli dla zespołu z Łęcznej). Natomiast najwięcej straconych bramek piłkarze trenera Kieresia mają na swoim koncie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy (minuty 45-60) oraz w końcówkach spotkań (minuty 75-90). Problemy z koncentracją sprawiły, że w tych dwóch kwadransach zespół stracił w sumie 17 bramek w całym sezonie, co składa się na 56 procent wszystkich bramek, jakie drużyna gości dała sobie strzelić.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0