Dziś Tłusty Czwartek. Jedzmy więc pączki!

Magdalea Jach
Dziś, z okazji tłustego czwartku, Biedronka oferuje klasyczne pączki z nadzieniem owocowym w cenie... 0,39 zł - jeśli weźmie się co najmniej 12, lecz nie więcej niż 48 sztuk. W Lidlu przy zakupie 12 pączków, również z nadzieniem owocowym, cena jednego wyniesie 0,38 zł. Te ceny utrzymywane były w tajemnicy przed konkurencją prawie do ostatniej chwili. W Biedronce obowiązują od wczoraj, w Lidlu - tylko dziś.

Dyskonty i hipermarkety prześcigają się w ofertach - konkurują ceną, chwalą się jakością Który zaoferuje najtańsze pączki i sprzeda ich najwięcej? Który przyciągnie więcej klientów?

- Tylko po co komu tyle pączków? - dziwią się klienci. I zastanawiają nad ich jakością. Zapewne jednak niektórzy będą hurtowo wrzucać je do koszyków.

Dla amatorów mniejszej ilości słodyczy też przygotowano specjalne oferty. W Biedronce przy zakupie 8 pączków za jeden płaci się 0,54 zł, a przy zakupie do 7 sztuk - 0,75 zł. Ponadto dyskont oferuje duże pączki Premium o wadze 95 g za 1,29 zł oraz pączki z dziurką za 0,79 zł.

- Pączki Słodka Kraina dostarczane i wytwarzane są przez firmę Stokson. Przy ich produkcji używane są tylko naturalne aromaty, bez utwardzonych tłuszczów roślinnych czy substancji konserwujących - zapewnia biuro prasowe Biedronki.

Kto nie zdecyduje się na 12 pączków w najniższej cenie w Lidlu, dziś może kupić tam np. klasyczne pączki z nadzieniem wieloowocowym o wadze 65 g w cenie 0,59 zł za sztukę oraz drożdżowe pączki Premium z powidłami śliwkowymi o wadze 120 g po 1,99 zł za sztukę.

- Pączki wyprodukowane są z ciasta świeżego, przygotowanego przez polskich producentów - podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager Lidl Polska. - Finalny produkt po wypieczeniu jest mrożony, co jest elementem procesu transportowego i ma na celu zachowanie świeżości oraz walorów smakowych pączków.

Jakie ceny oferują inne markety?

- Klienci Tesco mogą liczyć na specjalne promocje. Dziś kupimy o 50% taniej pączki z nadzieniem wieloowocowym z cukrem pudrem: 6 sztuk w cenie 2,99zł (zamiast 5,94 zł); a 12 szt. za 5,49 zł (zamiast 11,99 zł) - informuje Jakub Jaremko, rzecznik sieci. - Tesco przygotowało w tym roku nowe smaki pączków, np. z porzeczką, wanilią.

Carrefour oferuje 10 pączków za 4,90 zł, a Auchan - za 4,99 zł. Ponadto w Auchan można kupić pączki bez nadzienia po 0,45 zł za sztukę, pączki smakowe (20 rodzajów) po 0,69 zł za sztukę, donuty po 1,29 zł za sztukę.

W łódzkich cukierniach pączków za grosze nie ma. Według fachowców muszą one zawierać - oprócz mąki, cukru i wody - jajka, tłuszcz, a ciasto powinno wyrosnąć na drożdżach. Na temat pączków oferowanych przez hipermarkety i dyskonty cukiernicy wolą się nie wypowiadać.

PĄCZKI PRZEPIS, TŁUSTY CZWARTEK, PĄCZKI. JAK ZROBIĆ PĄCZKI, PYSZNE PĄCZKI
Faworki, kruche faworki, chrupiące faworki - przepis na pyszne faworki
ŚMIESZNE WIERSZYKI URODZINOWE, ZABAWNE SMSY NA URODZINY
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 21. 02. 17? OSTATNI ODCINEK AGENTA KTO ODPADŁ

EUROWIZJA 2017: KASIA MOŚ - KIM JEST POLSKA GWIAZDA W KONKURSIE EUROWIZJI 2017
AGENT GWIAZDY 2 [UCZESTNICY] KTO ODPADŁ

[ZOBACZ FILM Tłusty czwartek. Jak spalić kalorie z pączka? (x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Tłusty czwartek. Jak spalić kalorie z pączka? (x.news/Agencja TVN)