Dziś pierwszy dzień ferii. Przed uczniami ponad dwa tygodnie...

  Dziś pierwszy dzień ferii. Przed uczniami ponad dwa tygodnie zimowych wakacji z atrakcjami

  (MJ)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Klasa IIb SP 149 witała ferie balem karnawałowym.
  1/4
  przejdź do galerii

  Klasa IIb SP 149 witała ferie balem karnawałowym. ©SP 149

  61 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz 7,5 tysiąca nauczycieli rozpoczęło ferie zimowe.
  Na zorganizowanych w mieście półkoloniach przygotowano ponad 2,7 tysiąca miejsc w 46 placówkach – szkołach podstawowych i centrach zajęć pozaszkolnych czy ośrodkach kultury. Opieka nad najmłodszymi uczniami będzie w nich sprawowana w godzinach od 7 do 17, od poniedziałku do piątku. Koszt pobytu dziecka na półkoloniach to 10 zł dziennie – i jest to opłata za ciepły posiłek. Pozostałe atrakcje są zapewnione bezpłatnie.
  Jedna grupa półkolonijna liczyć będzie 15 osób. Do każdej z nich przypisany został jeden nauczyciel. W całej Łodzi będzie ich 182. Nauczyciel za dwutygodniowy turnus otrzyma wynagrodzenie 2025 zł brutto (lub 1012,50 zł brutto za turnus jednotygodniowy). Kierownicy półkolonii zarobią 2000 – 2300 zł. Są nimi zwykle dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół, ale zdarza się, że są to też nauczyciele.

  Każdego z powszednich dni zimowych wakacji do godz. 16. uczniowie będą mogli korzystać z 50-procentowych zniżek na obiektach MOSiR. Bilety na lodowiska kryte Bombonierka i Retkinia będą kosztować 4,50 zł za 60 minut, a wypożyczenie łyżew – 2,50 zł, na lodowiskach pod chmurką przy pływalni Wodny Raj oraz na Stawach Jana - 2,50 zł za godzinę i tyle samo wypożyczenie łyżew. Bilety na basen Wodny Raj natomiast będą po 6 zł za godzinę.

  Po ponad dwóch tygodniach laby, 25 lutego rozpoczną się znowu lekcje. Do następnej przerwy wiosennej na Wielkanoc trzeba będzie poczekać aż 52 dni! Przypadnie ona dopiero od 18 do 23 kwietnia. Przed nią - 10,11 i 12 kwietnia – ostatni historyczny egzamin zdawać będzie ponad 4200 trzecioklasistów w gimnazjach. Natomiast 15, 16 i 17 kwietnia – również historyczny, bo pierwszy w zreformowanym systemie edukacji egzamin czeka blisko 5 tysięcy ósmoklasistów. Po przerwie świątecznej uczniowie nie zdążą się za bardzo zmęczyć, bo po tygodniu z lekcjami już nastąpi majówka – od 1 do 5 maja, czyli 5 wolnych dni będą mieć wszyscy uczniowie, a pierwsze i drugie klasy szkół średnich nawet o 3 dni więcej. 6 maja zaczynają się matury i pierwsze trzy dni z największymi egzaminami będą dla nich wolne. Potem do końca roku szkolnego, który przypada 21 czerwca pozostaną już tylko 44 dni.

  "Samochodem jechać to jest tragedia". Kierowcy w Łodzi mają dość fatalnego stanu wiaduktu na Przybyszewskiego:

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Randeczki

  Hej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz młode Panie
  Miliony ofert lasek gotowych na wszystko

  www.polisheks.pl

  Zupełna anonimowość, Setki ofert z całego kraju.
  Free fuuul dostępem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bachory

  e (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  bachory ciagle maja wolne ... ledwo co swieta sie skonczyly sylwester i znowu wolne potem pochodza 4 miesiace i wolne a tak narzekaja ze nauka i na nic czasu. a w ciagu roku to polowe maja wolne.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  beneficjentka 500+ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ja ze swoimi bachorami jadę w góry!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo