DZIŚ DZIEŃ MATKI! Nie zapomnijcie złożyć życzeń

Magdalena Jach
Kwiaty na Dzień Mamy: czerwone róże i białe konwalie - poleca Rafał Wolborski, z salonu przy Wólczańskiej. Łukasz Kasprzak
Śniadanie do łóżka, prezent niespodzianka, może wyjście do kina - oto pomysły 11-letniego Maksa, które zamierza przedyskutować ze swoimi rodzeństwem - 13--letnim Oskarem i 9-letnią Basią, by jak najwspanialej uczcić przypadające dziś święto mamy. Na pewno też zaangażują najmłodszego braciszka - Jacka, który ma dopiero 17 miesięcy...

- Nasza mama jest super - stwierdzają jednomyślnie dzieci. - Lubi pomagać nam w lekcjach i we wszystkim.

Basia podkreśla, że mama jest miła i dobra, Oskar - że cierpliwa i kocha ich wszystkich jednakowo, Max dodaje, że jest też bardzo zdolna i ma wielką wyobraźnię: wymyśla i projektuje zabawki. Potrafi bardzo pięknie składać zdania - dużo pisze, np. o wózkach z recyklingu albo o książkach. I że czasem się denerwuje, jak on coś przeskrobie, ale wtedy wymaga, aby się poprawił.

- Jest szczęściarą - podsumowuje chłopiec z przekonaniem. Co oczywiście wywołuje szeroki uśmiech na twarzy mamy - Agaty Skjold. Agata wspólnie z mężem - Amerykaninem - z radością wychowuje czwórkę pociech. Dzieci równie biegle jak polskim posługują się językiem angielskim. Łodzianka, z wykształcenia pedagog, jest oddana nie tylko macierzyństwu, ale i pracuje. Prowadzi własną firmę - sprzedaje autorskie pomoce dydaktyczne oraz stronę internetową pomyslowamama.pl z recenzjami artykułów dla dzieci, poradami dla rodziców, blogiem.

- Pozwala mi to na robienie wszystkiego w domu i pogodzenie obowiązków z opieką nad najmłodszym synkiem - mówi pani Agata. - Starsze dzieci chodzą do Szkoły Podstawowej nr 111. Dwa razy w tygodniu wożę je też do szkoły muzycznej. Aby wszystko ogarnąć, musimy być zdyscyplinowani: najpierw obowiązki, potem odpoczynek. Mąż dba o rozwój fizyczny dzieci - jeżdżą na rowerach, pływają. Wspólnie podróżujemy. Każde z naszych dzieci jest inne, ale lubią być razem, bawić się, opiekować Jackiem. Mają ze sobą wspaniały kontakt.

Dzień Matki w tym roku zbiega się z Bożym Ciałem. Ale dzięki temu mamy nie będą musiały iść do pracy, a dzieci - do szkoły. Wolny czas będą mogły więc spędzić razem!

WIERSZYKI, WIERSZE DLA MAMY - piękne życzenia na DZIEŃ MAMY

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Za co gwiazdy kochają swoje matki (x.news/Agencja TVN)