Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzikie zwierzęta w Łodzi. Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt zyskał nowe wyposażenie - woliery, klatki i inkubatory

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Ośrodek został wyposażony w inkubatory.
Ośrodek został wyposażony w inkubatory. UMŁ
Trzy nowe woliery, inkubatory i klatki do odchowu zwierząt - został wyposażony Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach. Dzięki nim placówka może jeszcze skuteczniej nieść profesjonalną pomoc osobnikom, które wymagają leczenia lub odchowania.

Woliery dla orła, trzmielojada o bociana

Jedna z wolier to tak zwana rozlotowa, przeznaczona dla dużych ptaków drapieżnych. Jest długa i stosunkowo wąska. Taki kształt zmusza ptaki do ciągłego ruchu. Dzięki temu nabierają one kondycji po nabytych urazach i przeprowadzonych zabiegach. Nową wolierę zajął już pierwszy lokator - młody trzmielojad. To gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych.

W drugiej, przestronnej wolierze znajduje się zbiornik wodny. Zamieszkał w niej bielik, duży ptak drapieżny, który w ośrodku przebywa już od dłuższego czasu dochodząc do pełni sił.

Trzecią nowością jest woliera modułowa, złożona z czternastu lekkich aluminiowych segmentów, które można zestawiać w dowolny sposób. Powstaje albo jedna duża woliera kształtem przypominająca "cyrk", albo kilka mniejszych. W tej wolierze ptaki, np. bociany będą zimować. Dodatkowo będzie ona chronić skrzydlatych pacjentów przed drapieżnikami.

Więcej:

Dwa osierocone koźlęta i jedno pogryzione przez psa są odchowywane przez łódzkich leśników.

W Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi leśnicy kur...

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi. Dzień i rok jeża

Ostatni nabytek to inkubatory oraz klatki i regały do odchowu zwierząt. Kupiono kilkanaście różnych rozmiarów klatek z kuwetami ułatwiającymi sprzątanie oraz dwa inkubatory dla młodych osobników oraz wyziębionych, wymagających utrzymania stałej temperatury.

Ośrodek przy ul. Wycieczkowej przyjmuje rocznie około 2,5 tys. dzikich zwierząt. Wśród pacjentów największą grupę stanowią jeże. Właśnie w piątek 10 listopada przypada Dzień Jeża. Personel szpitalika twierdzi, że 2023 jest rokiem tych ssaków. Przyjęto aż prawie trzysta tych zwierząt, a do środowiska naturalnego wróciło już 90 osobników, pozostałe zostaną u leśników do wiosny.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany