Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzika plaża na środku ulicy Solnej w Zgierzu? Radny miejski zwraca uwagę na problem

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zaczynam urlop. Cisza, spokój, gorący piasek, słońce, zimna cola, czego chcieć więcej?– pisze na swoim profilu fejsbukowym  Przemysław Jagielski, miejski radny i mieszkaniec ulicy Solnej w Zgierzu.– Pozdrawiam wszystkich z największej dzikiej plaży w Zgierzu, zlokalizowanej na ulicy Solnej. Jak to mówią jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, a dzika plaża na tej ulicy jest pierwsza klasa. CZYTAJ DALEJ<script async defer class="XlinkEmbedScript"  data-width="854" data-height="480" data-url="//get.x-link.pl/9b2a255a-75fa-9034-92f6-5d14cb80fcbb,cdd3be44-b0d4-9919-3b54-2e531fec8cc8,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1" ></script>
Zaczynam urlop. Cisza, spokój, gorący piasek, słońce, zimna cola, czego chcieć więcej?– pisze na swoim profilu fejsbukowym Przemysław Jagielski, miejski radny i mieszkaniec ulicy Solnej w Zgierzu.– Pozdrawiam wszystkich z największej dzikiej plaży w Zgierzu, zlokalizowanej na ulicy Solnej. Jak to mówią jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, a dzika plaża na tej ulicy jest pierwsza klasa. CZYTAJ DALEJ<script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="854" data-height="480" data-url="//get.x-link.pl/9b2a255a-75fa-9034-92f6-5d14cb80fcbb,cdd3be44-b0d4-9919-3b54-2e531fec8cc8,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1" ></script>
Zaczynam urlop. Cisza, spokój, gorący piasek, słońce, zimna cola, czego chcieć więcej?– pisze na swoim profilu fejsbukowym Przemysław Jagielski, miejski radny i mieszkaniec ulicy Solnej w Zgierzu.

– Pozdrawiam wszystkich z największej dzikiej plaży w Zgierzu, zlokalizowanej na ulicy Solnej. Jak to mówią, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, a dzika plaża na tej ulicy jest pierwsza klasa.

Zaczynam urlop. Cisza, spok&oacute;j, gorący piasek, słońce, zimna cola, czego chcieć więcej?&ndash; pisze na swoim profilu fejsbukowym  Przemysław Jagielski, miejski radny i mieszkaniec ulicy Solnej w Zgierzu.&ndash; Pozdrawiam wszystkich z największej dzikiej plaży w Zgierzu, zlokalizowanej na ulicy Solnej. Jak to m&oacute;wią jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, a dzika plaża na tej ulicy jest pierwsza klasa. CZYTAJ DALEJ&lt;script async defer class=&quot;XlinkEmbedScript&quot;  data-width=&quot;854&quot; data-height=&quot;480&quot; data-url=&quot;//get.x-link.pl/9b2a255a-75fa-9034-92f6-5d14cb80fcbb,cdd3be44-b0d4-9919-3b54-2e531fec8cc8,embed.html&quot; type=&quot;application/javascript&quot; src=&quot;//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1&quot; &gt;&lt;/script&gt;

Dzika plaża na środku ulicy Solnej w Zgierzu? Radny miejski ...

Dzika plaża na środku ulicy Solnej w Zgierzu

Ten kabaretowy wpis i dołączone do niego zdjęcia przedstawiające radnego leżakującego na swojej ulicy mają zwrócić uwagę władz Zgierza na problem, z którym od dwóch lat miasto nie jest w stanie sobie poradzić. Chodzi o wadliwe wykonanie remontu nawierzchni ulicy Solnej. W 2019 roku miasto zleciło położenie tu kostki brukowej i budowę chodników. Wykonawca prace zakończył, a niewiele później mieszkańcy zaczęli zgłaszać problemy z poruszającymi się luźno kostkami, nierównościami i „falowaniem” całej nawierzchni. Miasto zleciło ekspertyzę, która wykazała, że pod kostką nie ma w ogóle podbudowy, a zamiast położyć nawierzchnię na warstwie cementowo - piaskowej, kostkę ułożono wprost na rodzimej ziemi i na torfie. Negocjacje z wykonawcą nie dały rezultatu. Postanowiono znaleźć inną firmę, która poprawiłaby „spartaczoną” robotę, ale to okazało się trudne. Większość firm, do których magistrat wysłał zapytania, nie była zainteresowana „poprawkami” po kimś, a dwie wyceniły wartość takich robót na około milion złotych.

Byłaby to więc najdroższa poprawka w historii Zgierza zważywszy, że pierwotnie za wyłożenie ulicy kostką kamienną zapłacono 720 tys. zł, a pierwsze szacunkowe kosztorysy wskazywały, ze remont ulicy zamknie się kwotą 132 tys. zł.

Jak dotąd miasto nie znalazło wyjścia z tej patowej sytuacji. Cierpią na tym mieszkańcy, którzy muszą jeździć po „dzwoniących” kostkach, uważać na wystające studzienki, a po deszczach także na łachy piasku wypłukiwanego spod nawierzchni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany