Dziewczyny pływają po złote medale

W mistrzostwach Polski juniorów 17- i 18-letnich w pływaniu Milena Karpisz z UKS 5 Konstantynów Łódzki zdobyła trzy złote medale w konkurencjach 200, 400 i 800 m st. dowolnym.

Podopieczna trenera Mariusza Wędrychowicza uzyskała też najbardziej wartościowy rezultat zawodów 4:13,71 na dystansie 400 m st. dowolnym.
Srebro dla Konstantynowa wywalczyła Gabriela Bakies na dystansie 200 m st, motylkowym oraz sztafeta dziewcząt na 4 x 100 m st. zmiennym (Anna Nita, Michalina Zbrojewska, Bakies i Karpisz), a dwa brązowe krążki Michalina Zbrojewska na 200 m st. klasycznym i 400 m st. zmiennym.
Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała  Katarzyna Szpucha,(MKS Trójka Łódź). Podopieczna trenera Tomasza Melki była najlepsza na 200 m st. klasycznym i 400 m st.
zmiennym, zdobyła też srebrny medal na 200 m st. zmiennym i brązowy na 200 m st. motylkowym.