Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty online na Politechnice Łódzkiej - specjalne atrakcje dla maturzystów

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Politechnika Łódzka w sobotę, 23 maja, w godzinach 10 - 12 organizuje dla uczniów szkół średnich Dzień Otwarty w formie relacji na żywo, prezentowanej na Facebooku Politechniki Łódzkiej i Rekrutacji PŁ oraz na kanale YouTube.

- Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo, w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji tradycyjnego spotkania na kampusie. Choć zmieniły się warunki, to cel dnia otwartego pozostał taki sam, jak w minionych latach. Chcemy pokazać uczniom szkół średnich, jaką mamy ofertę oraz przedstawić naszą uczelnię - mówi prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds kształcenia w PŁ. - Na uczestników wydarzenia czeka m.in.: wirtualny spacer po Politechnice, łączenia ze wszystkimi wydziałami, specjalne zajęcia dla maturzystów i wiele innych atrakcji.
 Podczas Dnia Otwartego PŁ zaprezentuje kierunki studiów i zasady przyjęć, pokaże infrastrukturę oraz możliwości rozwijania swoich pasji w organizacjach studenckich. Odpowie na wszystkie pytania internautów. Głos zabiorą nasi wykładowcy, studenci i absolwenci.
 Dla tegorocznych maturzystów przygotowano niespodziankę - specjalne spotkania z matematyką i fizyką tuż przed maturą na FB Rekrutacji PŁ o godz. 12.00. Uczestnicy będą mogli poczuć się już studentami PŁ i wziąć udział w wirtualnych zajęciach prowadzonych w formie zdalnej. Czekają na nich tematy podsumowujące wiedzę przed egzaminem maturalnym. Będzie można zadawać pytania, na które odpowiedzą nasi wykładowcy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej oraz nauczyciele z Liceum PŁ.
Program wydarzenia został tak przygotowany, aby siedząc przed ekranem komputera lub smartfona, dobrze poznać ofertę kierunków studiów, także poprzez opinie absolwentów PŁ oraz przedsiębiorców, którzy współpracują z uczelnią.

Przez cały czas kandydaci będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z zasadami rekrutacji. Samorząd studencki mówić będzie o pomocy materialnej oraz o możliwościach działania w licznych organizacjach. Pokażemy też nasze koła naukowe realizujące ciekawe projekty doceniane w Polce i na świecie.

Wirtualny spacer odkryje przed widzami uroki kampusu Politechniki Łódzkiej. W czasie łączeń online poszczególne wydziały uczelni przybliżą specyfikę studiów na prowadzonych tam kierunkach.

Webinaria

Wyjątkową propozycją są specjalne webinaria przedmaturalne z matematyki - Jak zdać maturę z matematyki na 5 oraz fizyki - Fizyka nie jest straszna, Poradnik maturalny - przygotowane przez pracowników Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki oraz webinarium z chemii organizowane przez Wydział Chemiczny pod hasłem Poradnik Maturzysty: jak zdać maturę z chemii na 100%? Dodatkowo porady dla maturzystów przygotowali pracownicy Centrum Językowego, którzy podpowiedzą jak poradzić sobie z egzaminem z języka obcego.

Webinaria rozpoczynające się o godz. 12:00 będą znakomitym domknięciem Wirtualnego dnia otwartego Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie zapraszamy maturzystów, uczniów szkół średnich, rodziców do udziału w wydarzeniu.

Ważne linki:

Transmisja z Wirtualnego dnia otwartego Politechniki Łódzkiej będzie przeprowadzona przez Centrum Multimedialne PŁ w kanałach:

Profil Rekrutacji PŁ: https://www.facebook.com/rekrutacjapl/

Profil PŁ: https://www.facebook.com/Politechnika.Lodzka/

Youtube: https://www.youtube.com/politechnikalodzka

Szczegóły wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/220030295795263/

Film promujący Wirtualny dzień otwarty Politechniki Łódzkiej:
https://www.youtube.com/watch?v=CLGrXrDPPVg

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany