Dzień otwarty online na Politechnice Łódzkiej - specjalne atrakcje dla maturzystów

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Udostępnij:
Politechnika Łódzka w sobotę, 23 maja, w godzinach 10 - 12 organizuje dla uczniów szkół średnich Dzień Otwarty w formie relacji na żywo, prezentowanej na Facebooku Politechniki Łódzkiej i Rekrutacji PŁ oraz na kanale YouTube.

- Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo, w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji tradycyjnego spotkania na kampusie. Choć zmieniły się warunki, to cel dnia otwartego pozostał taki sam, jak w minionych latach. Chcemy pokazać uczniom szkół średnich, jaką mamy ofertę oraz przedstawić naszą uczelnię - mówi prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds kształcenia w PŁ. - Na uczestników wydarzenia czeka m.in.: wirtualny spacer po Politechnice, łączenia ze wszystkimi wydziałami, specjalne zajęcia dla maturzystów i wiele innych atrakcji.
 Podczas Dnia Otwartego PŁ zaprezentuje kierunki studiów i zasady przyjęć, pokaże infrastrukturę oraz możliwości rozwijania swoich pasji w organizacjach studenckich. Odpowie na wszystkie pytania internautów. Głos zabiorą nasi wykładowcy, studenci i absolwenci.
 Dla tegorocznych maturzystów przygotowano niespodziankę - specjalne spotkania z matematyką i fizyką tuż przed maturą na FB Rekrutacji PŁ o godz. 12.00. Uczestnicy będą mogli poczuć się już studentami PŁ i wziąć udział w wirtualnych zajęciach prowadzonych w formie zdalnej. Czekają na nich tematy podsumowujące wiedzę przed egzaminem maturalnym. Będzie można zadawać pytania, na które odpowiedzą nasi wykładowcy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej oraz nauczyciele z Liceum PŁ.
Program wydarzenia został tak przygotowany, aby siedząc przed ekranem komputera lub smartfona, dobrze poznać ofertę kierunków studiów, także poprzez opinie absolwentów PŁ oraz przedsiębiorców, którzy współpracują z uczelnią.

Przez cały czas kandydaci będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z zasadami rekrutacji. Samorząd studencki mówić będzie o pomocy materialnej oraz o możliwościach działania w licznych organizacjach. Pokażemy też nasze koła naukowe realizujące ciekawe projekty doceniane w Polce i na świecie.

Wirtualny spacer odkryje przed widzami uroki kampusu Politechniki Łódzkiej. W czasie łączeń online poszczególne wydziały uczelni przybliżą specyfikę studiów na prowadzonych tam kierunkach.

Webinaria

Wyjątkową propozycją są specjalne webinaria przedmaturalne z matematyki - Jak zdać maturę z matematyki na 5 oraz fizyki - Fizyka nie jest straszna, Poradnik maturalny - przygotowane przez pracowników Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki oraz webinarium z chemii organizowane przez Wydział Chemiczny pod hasłem Poradnik Maturzysty: jak zdać maturę z chemii na 100%? Dodatkowo porady dla maturzystów przygotowali pracownicy Centrum Językowego, którzy podpowiedzą jak poradzić sobie z egzaminem z języka obcego.

Webinaria rozpoczynające się o godz. 12:00 będą znakomitym domknięciem Wirtualnego dnia otwartego Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie zapraszamy maturzystów, uczniów szkół średnich, rodziców do udziału w wydarzeniu.

Ważne linki:

Transmisja z Wirtualnego dnia otwartego Politechniki Łódzkiej będzie przeprowadzona przez Centrum Multimedialne PŁ w kanałach:

Profil Rekrutacji PŁ: https://www.facebook.com/rekrutacjapl/

Profil PŁ: https://www.facebook.com/Politechnika.Lodzka/

Youtube: https://www.youtube.com/politechnikalodzka

Szczegóły wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/220030295795263/

Film promujący Wirtualny dzień otwarty Politechniki Łódzkiej:
https://www.youtube.com/watch?v=CLGrXrDPPVg

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie