Dzień kobiet - jak zaskoczyć kobietę wyjątkowym pomysłem na...

  Dzień kobiet - jak zaskoczyć kobietę wyjątkowym pomysłem na prezent?

  Materiał informacyjny

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Dzień kobiet - jak zaskoczyć kobietę wyjątkowym pomysłem na prezent?
  Początek wiosny niesie ze sobą jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu, jakim jest Dzień Kobiet. Na początku marca obchodzimy nie tylko święto kobiecości, ale także celebrujemy kobiecą cierpliwość, spokój, zrozumienie, pomoc, przyjaźń i miłość. W tym wyjątkowym dniu warto wręczyć upominek, którym wyrazimy swą wdzięczność i radość z tego, że wspierają nas, mężczyzn, każdego dnia. Wszak to dzięki kobietom świat jest piękniejszy!
  Dzień kobiet - jak zaskoczyć kobietę wyjątkowym pomysłem na prezent?

  Kiedy zaczęto świętować Dzień Kobiet?


  Tak naprawdę święto kobiecości, a dokładnie macierzyństwa i płodności, było celebrowane już w czasach Imperium Rzymskiego. Panie były obdarowywane różnymi drobnymi prezentami a, co ciekawe, panowie przez cały dzień spełniali zachcianki swoich żon. Jednak międzynarodowy Dzień Kobiet, który obejmuje nie tylko małżonki, ale również matki, siostry, przyjaciółki i inne, bliskie męskich sercom panie, oficjalnie zaczęto obchodzić dopiero na początku XX wieku.

  28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki, dzięki wpływom Socjalistycznej Partii Ameryki, upamiętniono strajk pracownik przemysłu odzieżowego, który miał miejsce właśnie 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku. Panie domagały się zwiększenia praw politycznych oraz poprawienia sytuacji ekonomicznej kobiet. Samo wydarzenie miało tragiczne skutki ponieważ w pożaru w fabryce zginęło 129 kobiet i 17 mężczyzn. Aby w przyszłości zapobiec tego typu sytuacjom, w fabrykach zaczęły powstawać specjalne komitety i stowarzyszenia mające na celu poprawę miejsca pracy, a dzień 8 marca ustanowiono międzynarodowym Dniem Kobiet. Co ciekawe, w tym dniu 1917 roku rozpoczęła się też rewolucja lutowa, a przyczynkiem były strajki pań pod hasłem „chleb i pokój”.

  Od tego czasu minęło ponad sto lat, sytuacja kobiet w wielu krajach na świecie uległa znaczącej poprawie. Dziś w większości państw oficjalnie celebruje się pamięć i wkład kobiet w rozwój społeczeństwa. Nie zawsze jest to akurat 8 marca, na przykład w Tunezji świętuje się 13 sierpnia, a w Armenii 7 kwietnia, niemniej zawsze pamięta się o ważnej roli kobiet. Z tej okazji często wręcza się drobne prezenty i upominki. Jak zaskoczyć kobietę wyjątkowym pomysłem na prezent w Dniu Kobiet? Wiele zależy od charakteru obdarowywanej.

  Czego pragną kobiety? Uwagi i zrozumienia


  Odpowiedź na pytanie, czego tak naprawdę pragną kobiety, zadają sobie od lat twórcy filmowych przebojów, autorzy bestsellerowych powieści oraz zwykli śmiertelnicy. Powstaje mnóstwo książek na temat tego, jak traktować płeć piękną, w sieci można znaleźć mnóstwo psychologicznych porad dotyczących, jak ważną rolę odgrywają kobiety w społeczeństwie i w rodzinnym gronie, i jak należy to doceniać. Czy można to w jakiś sposób okazać? Wielu panów mylnie wyobraża sobie, że najlepszych prezentem z okazji dnia kobiet, jaki mogą podarować bliskiej kobiecie (zarówno mamie, żonie, przyjaciółce, jak i siostrze), jest jakiś materialny podarunek. Na szczęście do lamusa odeszły czasy, kiedy 8 marca wręczało się bukiet goździków i paczkę rajstop, odchodzi się również od myślenia, że w tym dniu wystarczy podarować bukiet kwiatów lub buteleczkę perfum. Skąd to wynika? Otóż kobiety pragną uwagi i zrozumienia, wspólnie spędzonego czasu i budowania tym samym wspomnień, a nie materialnych prezentów i właśnie w tym tkwi sekret idealnego upominku.

  Audrey Hepburn mawiała, że „piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie, w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość” i miała rację! Dla mężczyzny nie ma nic bardziej satysfakcjonującego i przyjemnego niż widok szczęśliwej kobiety, od której bije blask, radość i wewnętrzny spokój. Co zatem podarować bliskim nam paniom?

  Poświęć jej swój czas – to najlepszy prezent!


  Nie ma lepszego prezentu niż wspomnienia ze wspólnie przeżytych, intymnych chwil we dwoje. To właśnie takie momenty budują zaufanie, przyjaźń, szacunek oraz wzajemne zrozumienie, umacniając wzajemne więzi. Jak zatem zaskoczyć ukochaną kobietę w dniu jej święta? Doskonale sprawdzi się wspólne wyjście, na przykład na degustację włoskich smaków, greckich specjałów lub przysmaków kuchni indyjskiej. Portal Wyjątkowy Prezent oferuje najlepsze prezenty w formie przeżyć idealne na dzień kobiet, które można spędzić we dwoje, np. wspólną kąpiel solankową, weekendowy pobyt w innym mieście (tzw. city break) lub udział w koncercie muzyki chopinowskiej.

  Media (i słusznie!) coraz częściej promują wizerunek silnej i odważnej kobiety, która podejmuje się zadań i aktywności, które jeszcze kilkanaście lat temu uchodziły wyłącznie za męską domenę lub były negatywnie postrzegane przez społeczeństwo. Na szczęście to się zmieniło i wiele pań może korzystać z nietuzinkowych rozrywek. Przykłady? Chociażby sesja floatingu, indywidualna lekcja tańca na rurze, lot motolotnią, kurs tańca Pole Dance, lekcje samoobrony, loty widowiskowe, a nawet wizyta w parku rozrywki Energylandia. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wybrania terminu dopasowanego do indywidualnego harmonogramu, ponieważ karnet ma kilka miesięcy ważności i nie musi być koniecznie realizowany w Dniu Kobiet.

  Prezent dla zapracowanych partnerek i żon


  Dla zapracowanych pań, które niemal w locie wykonują kilka obowiązków na raz, cenna jest każda chwila relaksu i wytchnienia. Dla nich najlepszych prezentem na dzień kobiet będzie voucher na jeden z wielu zabiegów relaksująco-regenerujących. Na stronie Wyjątkowego Prezentu jest kilkanaście różnych form takiego odpoczynku: różnego rodzaju masaże (tajskie, indyjskie, klasyczne, relaksacyjne, z użyciem olejków, czekolady, gorących stempli itp.), zabiegi w gabinetach odnowy biologicznej (regenerujące, rozjaśniające), profesjonalnie zabiegi manicure i pedicure (zarówno klasyczne, hybrydowe, jak i japońskie), a także wizyty w spa, gdzie można oddać się odpoczynkowi w wannach z hydromasażem lub wziąć udział w saunarium. To jeden z najlepszych prezentów, jaki można wręczyć bliskiej sercu kobiecie w dniu jej święta.

  Prezent na dzień kobiet dla mamy i siostry


  Tym dwóm najbliższym sercu kobietom warto podarować coś, co zapadnie na długo w ich pamięci. Metamorfoza włosów to coś, co doceni każda z pań. Taki voucher można połączyć z kolejnym podarunkiem wpasowującym się w nowoczesny trend dbania o swój wygląd, np. indywidualny kurs makijażu lub kompleksowy pakiet konsultacyjny ze stylistką, która pomoże dobrać garderobę.

  Jeśli jednak zależy nam na materialnym prezencie na dzień kobiet, to warto rozważyć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, zajęcia w warsztatach ceramiki lub kursie robienia własnych kosmetyków – po każdym z nich zostanie pamiątka w postaci wyjątkowych zdjęć, własnoręcznie zrobionego naczynia lub szminki do ust.

  Jak widać, Dzień Kobiet można świętować w naprawdę różnorodny sposób. Pamiętajmy jednak, że w takich momentach nie liczą się tak naprawdę materialne podarki, lecz wsparcie, zrozumienie i wdzięczność, że możemy mieć obok siebie tak drogocenną kobietę i możemy dzielić z nią radosne wspomnienia.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo