Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci wrócą do żłobka od 1 kwietnia. A remont miał skończyć się już w zeszłym roku...

AO
To już kolejna placówka w Pabianicach, która „ucierpiała” z powodu opóźnionej termomodernizacji. Mowa o filii Żłobka Miejskiego mieszczącej się przy ulicy Piotra Skargi 70. Pierwotnie remont żłobka miał zostać przeprowadzony w zeszłoroczne wakacje, ale skończył się dopiero przed tygodniem. Teraz trwa „przeprowadzka” i ostatnie szlify przed przyjęciem dzieci.

- Prezydent spotkał się z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobka. Budynek przeszedł już odbiór i żłobek ma zacząć funkcjonować od 1 kwietnia - zapewnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Mamy, które utworzyły na FB grupę „Mamy znad Dobrzynki” denerwują się tą sytuacją. Część nie wie bowiem, kiedy będzie mogła wrócić do pracy. Inne wróciły, ale trudno im to pogodzić z opieką nad maluchami, które powinny być w tym czasie w żłobku.
Niedawno problem termomodernizacji dotknął inną grupę mieszkańców Pabianic - rodziców i przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego numer 14. Okazało się bowiem, że ze względu na przedłużającą się termomodernizację, dzieci nie mogły we wrześniu zeszłego roku wrócić do swojej placówki. Wtedy prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz zarządził, aby znaleźć im miejsce w Szkole Podstawowej numer 15. Do swojej placówki powróciły dopiero przed świętami Bożego Narodzenia.
Termomodernizacja placówek oświatowych w Pabianicach to duży projekt obejmujący 11 lokalizacji i opiewający na kwotę 46,5 mln zł, w tym 10,5 mln zł dofinansowania.

Pod koniec roku urząd niezadowolony z wykonawstwa, nałożył na firmę Siemens kary finansowe - za niedotrzymane terminy w I etapie 1.353 924,54 zł, zaś kara za zwłokę w zakończeniu II etapu robót wynosiła 16 634,11 zł za każdy dzień zwłoki, przy czym maksymalny wymiar kary miał wynieść 831 705,48 zł. Zapytaliśmy ponownie, jakie kary nałożone będą na wykonawcę teraz, ale w urzędzie powiedziano nam, że na razie trwają rozmowy i sprawa jest otwarta.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany