MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci po szczepieniach będą mieć dodatkowe punkty przy naborze do przedszkoli

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Dzieci, które zostały poddane obowiązkowym szczepieniom przewidzianym przez ministerstwo zdrowia będą w Łodzi dostawać dodatkowe 20 punktów przy naborze. Takie zmiany w przepisach przewiduje uchwała Rady Miejskiej, która ma zostać przyjęta w środę na sesji. Takie rozwiązanie ma dodatkowo dopingować rodziców do przeprowadzenia szczepień, bo w ten sposób dziecko ma większą szansę dostać się do żłobka lub przedszkola tzw. „pierwszego wyboru”.
  • Dzieci przyjmowane są bowiem w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie. Projekt uchwały w tej sprawie złożyli przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.
  • Środowa sesja będzie pierwszą w formacie on-line. 40 radnych oraz urzędnicy będą w swoich domach, a połączą się i będą głosować przez internet. Całość ma być widoczna dla mieszkańców w na żywo w internecie. W porządku obrad sesji znalazło się kilkanaście projektów uchwał dotyczących miejskich działek. Z ich sprzedaży magistrat liczy na dochód w wysokości ponad 13,5 mln zł. Najdroższa przeznaczona na sprzedaż nieruchomość jest warta 3,3 mln zł jest działka przy ul. Urzędniczej 18 i Piekarskiej 27/29 o powierzchni 7,6 tys. mkw. Znajduje się na niej 13 budynków, które nie są wpisane do rejestru zabytków, więc można je wyburzyć, a na ich miejscu postawić nowe budynki o charakterze mieszkaniowym.
  • Działką o najwyższej wartości, o której będą debatować radni jest teren przy ul. Pojezierskiej 45/51. Jej wartość oszacowano na 19,9 mln zł, ale władze miasta chcą ją przekazać z 99 proc. bonifikatą Stowarzyszeniu „Hospicjum Łódzkie”, które od 2013 r. w ramach umowy użyczenia buduje na niej stacjonarne hospicjum dla dorosłych. Stowarzyszenie pozyskało już na ten cel około 12,5 mln zł w ramach projektów z budżetu obywatelskiego i Unii Europejskiej. Jeżeli radni zgodzą się na udzielenie bonifikaty, to za działkę stowarzyszenie zapłaci 200 tys. zł.
  • Radni zdecydują też o tym, czy przed Pomnikiem Martyrologii Dzieci w parku im. Szarych Szeregów zostanie umieszczona tablica informacyjna wyjaśniająca co właściwie upamiętnia pomnik.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany