Działacze koszykarskiej sekcji CosinusMED Widzewa muszą zapłacić osiem tysięcy złotych kary

(bart)
Widzew musi sporo zapłacić za rzucenie na parkiet serpentyn
Widzew musi sporo zapłacić za rzucenie na parkiet serpentyn krzysztof szymczak
Sędzia Dyscyplinarny podjął decyzję o ukaraniu koszykarskiej sekcji Widzewa Łódź za zachowanie kibiców w trakcie meczu szesnastej kolejki kobiecej ekstraklasy z Arką Gdynia.

Przypomnijmy, że na początku drugiej kwarty spotkanie zostało przerwane w związku z rzuceniem przez fanów zespołu prowadzonego przez trenera Wojciecha Szawarskiegona parkiet papierowych serpentyn. Przerwa trwała około dziesięciu minut.

Kara za to zdarzenie jest surowa – klub musi bowiem zapłacić osiem tysięcy złotych, a Sędzia Dyscyplinarny określił całą sytuację jako „rażąco niesportowe zachowanie kibiców”. Ten czyn zagrożony jest karą do 50 tysięcy złotych, czasowym zamknięciem hali lub rozgrywaniem spotkań w roli gospodarza w odległości co najmniej 100 kilometrów od siedziby klubu.

Dla wciąż dosyć skromnego budżetu klubu jest to bardzo duża kwota, dlatego z inicjatywą finansowego wsparcia wyszli sami fani. Sympatycy widzewianiek zaapelowali bowiem o utworzenie zbiórki na karę pod adresem https://zrzutka.pl/htbgug.

Ma ona trwać niecały miesiąc, ale kibice są przekonani, że zakończy się wcześniej.

Działacze CosinusMED Widzewa już jakiś czas temu wystosowali specjalne oświadczenie, w którym przeprosili działaczay klubu znad Bałtyku za wspomniane zdarzenie. Wyraźnie zaznaczyli w nim, że intencją kibiców nie było zrobienie nikomu krzywdy, bowiem serpentyny zostały wyrzucone w górę. Fani tłumaczyli się chęcia uatrakcyjnienia spotkania efektowną oprawą.

W nadchodzący weekend drużyna z naszego miasta ponownie powalczy o punkty. W starciu siedemnastej kolejki tego sezonu zmierzy się na wyjeździe z Artego Bydgoszcz. Ten mecz rozpocznie się w sobotę o 16. Łatwo nie będzie, bowiem rywalki zajmują drugą lokatę w tabeli. W Łodzi lepsze było Artego, zwyciężając 81:74.