Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 39min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Dwunastu pracowników łódzkich przedszkoli przebadanych na zlecenie miasta w kierunku koronawirusa ma pozytywny wynik

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
- Mamy niestety 12 pracowników zakażonych, co znaczy, że przedszkole do którego powinni się stawić do pracy w poniedziałek nie zostanie otwarte - mówi Małgorzta Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za edukację. Jak mówi wiceprezydent dopiero jutro wieczorem będziemy wiedzieć, które przedszkole będzie w poniedziałek otwarte. Może się zdarzyć, że będą takie, które przyjmą dzieci dopiero we wtorek lub w środę. Albo wcale. Czytaj na kolejnym slajdzie Liliana Bogusiak
- Mamy niestety 12 pracowników zakażonych, co znaczy, że przedszkole do którego powinni się stawić do pracy w poniedziałek nie zostanie otwarte - mówi Małgorzta Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za edukację. Jak mówi wiceprezydent dopiero jutro wieczorem będziemy wiedzieć, które przedszkole będzie w poniedziałek otwarte. Może się zdarzyć, że będą takie, które przyjmą dzieci dopiero we wtorek lub w środę. Albo wcale.

KORONAWIRUS W ŁODZI

Przed otwarciem placówek trzy tysiące pracowników ma miec wykonane badanie z krwi w kierunku koronawirusa. Krew pobrano już od dwóch tysięcy.
- Otrzymaliśmy 377 wyników ujemnych i 12 dodatnich - mówi wiceprezydent.
Wspomnianych 12 pracownikow będą dalej diagnozowani. Na zlecenie sanpeidu zostaną od nich pobrane wymazy do testów genetycznych w kierunku koronawirusa. Dopiero to badanie da odpowiedź, czy są zarażeni. Na razie wszyscy przebywają w swoich domach czekając na zlecenia sanepidu.

Małgorzata Moskwa-Wodnicka na pytania o to, które przedszkola będą otwarte w poniedziałek odsyła rodziców do stron internetowych poszczególnych placówek. Na ten moment może powiedzieć jedynie, że na pewno nie zostaną otwarte cztery przedszkola spośród 146. Chodzi o przedszkole nr 5, które uległo spaleniu, przedszkole nr 152, które przygotowuje się do termomodernizacji oraz przedszkola 52 i 199, bo nie spełniają wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W pierwszej placówce nie ma możliwości prawidłowej dezynfekcji wykładzin, a w drugiej rozdzielenia dwóch ciągów komunikacyjnych - związanego z opieką nad dziećmi od . ciągu związanego z kuchnią.

Na pewno w poniedziałek ma zostać otwarte przedszkole nr 5 przy ul. Milionowej 64. Przyjmie 10 dzieci. Czternastu pracowników tej placówki zostało przebadanych w kierunku koronawirusa. Wszyscy mają wynik negatywny.

produkty antywirusowe - oferta naszego sklepu medica365.pl

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

p
pomoc

prosze o pomoc w uzbieraniu na operacje kregoslupa https://zrzutka.pl/p8pbtd

G
Gość
16 maja, 23:53, Russel:

Ważne że PiS zapewnił kropidła i wybory

Wyborców tzw. KO podzieliłbym na dwa obozy: beneficjentów układu okrągłego stołu (tacy tu raczej nie pisują) i tzw. pożytecznych idiotów.

R
Russel

Ważne że PiS zapewnił kropidła i wybory

R
Russel
16 maja, 21:48, Ko Ko:

Na razie to nikt z nich nie ma koronawirusa, Z uwagi na jakiś stan zapalny w organiźmie zostali zakwalifikowani do testu genetycznego na koronawirusa. Manipulanci PO-wscy, zawsze kłamią i szastają publiczną kasą.

Kłamiesz pisowska [wulgaryzm]

Dodaj ogłoszenie