Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwunastu pracowników łódzkich przedszkoli przebadanych na zlecenie miasta w kierunku koronawirusa ma pozytywny wynik

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
- Mamy niestety 12 pracowników zakażonych, co znaczy, że przedszkole do którego powinni się stawić do pracy w poniedziałek nie zostanie otwarte - mówi Małgorzta Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za edukację. Jak mówi wiceprezydent dopiero jutro wieczorem będziemy wiedzieć, które  przedszkole będzie w poniedziałek otwarte. Może się zdarzyć, że będą takie, które przyjmą dzieci dopiero we wtorek lub w środę.  Albo wcale.  Czytaj na kolejnym slajdzie
- Mamy niestety 12 pracowników zakażonych, co znaczy, że przedszkole do którego powinni się stawić do pracy w poniedziałek nie zostanie otwarte - mówi Małgorzta Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za edukację. Jak mówi wiceprezydent dopiero jutro wieczorem będziemy wiedzieć, które przedszkole będzie w poniedziałek otwarte. Może się zdarzyć, że będą takie, które przyjmą dzieci dopiero we wtorek lub w środę. Albo wcale. Czytaj na kolejnym slajdzie Liliana Bogusiak
- Mamy niestety 12 pracowników zakażonych, co znaczy, że przedszkole do którego powinni się stawić do pracy w poniedziałek nie zostanie otwarte - mówi Małgorzta Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za edukację. Jak mówi wiceprezydent dopiero jutro wieczorem będziemy wiedzieć, które przedszkole będzie w poniedziałek otwarte. Może się zdarzyć, że będą takie, które przyjmą dzieci dopiero we wtorek lub w środę. Albo wcale.

KORONAWIRUS W ŁODZI

Przed otwarciem placówek trzy tysiące pracowników ma miec wykonane badanie z krwi w kierunku koronawirusa. Krew pobrano już od dwóch tysięcy.
- Otrzymaliśmy 377 wyników ujemnych i 12 dodatnich - mówi wiceprezydent.
Wspomnianych 12 pracownikow będą dalej diagnozowani. Na zlecenie sanpeidu zostaną od nich pobrane wymazy do testów genetycznych w kierunku koronawirusa. Dopiero to badanie da odpowiedź, czy są zarażeni. Na razie wszyscy przebywają w swoich domach czekając na zlecenia sanepidu.

Małgorzata Moskwa-Wodnicka na pytania o to, które przedszkola będą otwarte w poniedziałek odsyła rodziców do stron internetowych poszczególnych placówek. Na ten moment może powiedzieć jedynie, że na pewno nie zostaną otwarte cztery przedszkola spośród 146. Chodzi o przedszkole nr 5, które uległo spaleniu, przedszkole nr 152, które przygotowuje się do termomodernizacji oraz przedszkola 52 i 199, bo nie spełniają wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W pierwszej placówce nie ma możliwości prawidłowej dezynfekcji wykładzin, a w drugiej rozdzielenia dwóch ciągów komunikacyjnych - związanego z opieką nad dziećmi od . ciągu związanego z kuchnią.

Na pewno w poniedziałek ma zostać otwarte przedszkole nr 5 przy ul. Milionowej 64. Przyjmie 10 dzieci. Czternastu pracowników tej placówki zostało przebadanych w kierunku koronawirusa. Wszyscy mają wynik negatywny.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany