Dwóch nastolatków okradało sklepy samoobsługowe, a w domu uprawiali konopie indyjskie

KWP Łódź
18 letni zduńskowolanin i jego 17-letni kolega z Sieradza odpowiedzą za liczne kradzieże dokonywane w sklepach samoobsługowych. Ich łupem padały artykuły spożywcze, obuwie, kosmetyki oraz inne przedmioty o łącznej wartości ponad 4 tysięcy zł. Obaj mężczyźni trafili już za kratki, gdyż byli poszukiwani za wcześniejsze konflikty z prawem.

Zduńskowolscy kryminalni powiązali sprawy kradzieży w marketach z dwoma młodymi mężczyznami, którzy ukrywali się przed doprowadzaniem - 17 latka do „poprawczaka”, a jego o rok starszego kolegę do zakładu karnego. Policjanci wytypowali mieszkanie, gdzie mogli oni przebywać i przechowywać rzeczy pochodzące z kradzieży w sklepach. Ich podejrzenia okazały się trafne. 11 października kryminalni w mieszkaniu przy ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli zatrzymali 18-letniego zduńskowolanina i jego 17-letniego kompana z Sieradza.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli różnego rodzaju przedmioty pochodzące z kradzieży w marketach, między innymi markowe kawy, kosmetyki oraz buty. Ponadto policjanci zabezpieczyli ukryte w mieszkaniu ponad 10 gramów amfetaminy, blisko 40 gramów marihuany oraz 6 roślin konopni indyjskich rosnących w doniczkach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym łącznie 14 zarzutów kradzieży dokonywanych w zduńskowolskich marketach w okresie od maja do października br., a także zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Po przesłuchaniach obaj podejrzani zostali przewiezieni do miejsc, w których powinni przebywać zgodnie z sądowymi nakazami. 17 latek trafił do poprawczaka, a jego straszy kolega do zakładu karnego. Teraz kolejny raz staną przed Sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pobawienia wolności do lat 5.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "POGODA NA DZIŚ I WEEKEND [FILM]