Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Duga rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Słynny i popularny piosenkarz zmarł po zakażeniu koronawirusem

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Krzysztof Krawczyk uwielbiał występy sceniczne.
Krzysztof Krawczyk uwielbiał występy sceniczne. Grzegorz Gałasiński, Krzysztof Szymczak
5 kwietnia przypada druga rocznica śmierci słynnego łódzkiego artysty Krzysztofa Krawczyka. Artysta zmarł w łódzkim szpitalu WAM z powodu powikłań po zakażeniu wirusem covid-19. Przyczyniły się do niej choroby, z którymi artysta zmagał się od wielu lat. Jego wierni fani do dziś nie mogą się pogodzić z jego odejściem.

Krzysztof Krawczyk, słynny i popularny piosenkarz zmarł po zakażeniu koronawirusem

Krzysztof Krawczyk - legenda polskiej sceny muzycznej zmarł w wieku 74 lat. Artystę pokonał koronawirus, choć nie bezpośrednio. Piosenkarz zachorował na covid-19 i trafił do szpitala. Placówkę opuścił na Wielkanoc. Wielka Sobotę i Niedzielę Wielkanocną spędził z żoną Ewą.

Niestety jego stan zdrowia znów się pogorszył, artysta zaczął tracić przytomność, w poniedziałek trafił do łódzkiego szpitala WAM. Niestety nastąpiło zaostrzenie jego chorób współistniejących, artysty nie udało się uratować. Zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Został pochowany na cmentarzu w Grotnikach k. Zgierza.

Druga rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach, ale niemal całe swoje życie związany był z Łodzią. Po powrocie z USA kupił dom koło Grotnik, gdzie do śmierci mieszkał ze swoją ukochaną żoną Ewą. Artysta był za życia tytanem pracy. Obdarzony niezwykłym barytonem, był jednym z najciężej pracujących piosenkarzy.

Nagrał tysiące piosenek, dziesiątki z nich stały się przebojami wszech czasów, które do dziś są chętnie śpiewane przez wykonawców ze wszystkich gatunków muzycznych. Za życia porównywany do Elvisa Presleya, uchodził za bożyszcze kobiet. Rok przed śmiercią wydał swój ostatni album "Horyzont". W trakcie kariery śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Sławę i popularność przyniosły Krzysztofowi Krawczykowi występy z zespołem Trubadurzy. Jednak jego kariera nie zawsze była usłana różami. Artysta został głęboko doświadczony w czasie emigracji do USA. Wówczas na jego drodze stanęła młodziutka Ewa, która stałą się miłością jego życia i była z nim do ostatnich dni. Dwa lata po śmierci artysta ciągle należy do tych najchętniej słuchanych. Jego wizerunek ośmiokrotnie wykorzystano w programie rozrywkowym Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo" (jak podaje Wikipedia), a w piosenkarza wcielili się: Bilguun Ariunbaatar (wykonał utwór „Jak minął dzień”), Adam Fidusiewicz („Parostatek”), Monika Borzym („Ostatni raz zatańczysz ze mną”), Anna Guzik („Mój Przyjacielu”), Andrzej Młynarczyk w duecie z Joanną Lazer („Trudno tak [razem być nam ze sobą...]”), Łukasz Zagrobelny („Za tobą pójdę jak na bal”), Michał Meyer („Hej, sokoły”) i Andrzej Kozłowski („Chciałem być”).

18 marca 2021 decyzją Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video, skupiającej ponad 1400 artystów wykonawców, twórców, profesjonalistów z branży fonograficznej oraz dziennikarzy muzycznych, przyznana została mu statuetka „Złotego Fryderyka” za całokształt osiągnięć artystycznych.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany