Drwęca Finishparkiet - ŁKS Łódź [RELACJA NA ŻYWO] 0:2

Anna Bajer/(bart)
W akcji pomocnik Maksymilian Rozwandowicz
W akcji pomocnik Maksymilian Rozwandowicz paweł łacheta
W niedzielę (11) piłkarze ŁKS rozpoczęli w Nowym Mieście Lubawskim mecz z Finishparkiet Drwęcą. Nie da się nie określić tego spotkania jako starcia na szczycie. Dzisiaj od godz. 11 mecz Drwęca Finishparkiet - ŁKS Łódź. Zapraszamy na relację na żywo [RELACJA NA ŻYWO]. STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA - F5.

STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA - WCIŚNIJ F5

Po meczu: Zapowiada się arcyciekawa końcówka sezonu, bo w pozostałych meczach rundy wiosennej o awans do drugiej ligi powalczą trzy zespoły. Liderujący ŁKS ma dwa punkty przewagi nad Drwęcą Finishparkietem i sześć nad Widzewem. Jeszcze wszystko może się zdarzyć!!!

90 + 5' Koniec meczu! 0:2! ŁKS cieszy się z powrotu na fotel lidera III ligi!

90 + 5' Strzał głową Twardowskiego, ale prosto w ręce bramkarza ŁKS.

90 + 3' "Strzałem rozpaczy" próbuje zmienić wynik Michał Miller. W tej akcji żółtą kartkę otrzymuje Maksymilian Rozwandowicz.

90 + 2' Sporo nerwów na boisku, ale wynik się nie zmienia...

90 + 1' Drwęca nie rezygnuje, po ataku Jackiewicza interweniuje Kołba.

90' Sędzia przedłuża spotkanie o 5 minut.

89' Ełkaesiacy mądrze szanują piłkę. W miejsce Jewhena Radionowa - Dawid Sarafiński.

87' Jeszcze akcja ŁKS, na prawym skrzydle Pyciak nie dochodzi do podania Radionowa.

85' Zmęczony Mateusz Gamrot opuszcza plac gry. Funkcję defensywnego pomocnika w ŁKS przejmuje w końcówce meczu Aleksander Ślęzak, nominalny obrońca.

84' Drwęca walczy, ale chyba bez wiary w zmianę rezultatu...

82' Trudne warunki do gry w Nowym Mieście: pada deszcz ze śniegiem. Akcje gospodarzy bezskuteczne.

80' Dziesięć minut do końca meczu, po którym ŁKS ma wielką szansę powrócić na fotel lidera III ligi!

77' To była kontra jak z piłkarskiego podręcznika! Na prawej stronie boiska Paweł Pyciak "uruchomił" Patryka Szymańskiego, a ten sprytnym podaniem dostarczył piłkę Łukaszowi Kopce. ŁKS podwyższa prowadzenie!!! :)

77' GOOOOLLLL! 0:2 prowadzi ŁKS! Łukasz KOPKA!!!

75' Akcja za akcję, najpierw Radionow, a potem Domżalski nie dochodzą do podań.

74' Rozwadowicz za boczną linią, w tym czasie zmiana w drużynie Drwęcy. Patryka Bartusiaka zmienia napastnik, Michał Twardowski.

73' I znów medycy ratują piłkarza ŁKS, tym razem jest to Maks Rozwandowicz.

71' Kolejna akcja gospodarzy, ale ich nieporozumienie w ataku wykorzystuje Michał Kołba.

68' Strzelec bramki dla ŁKS, Patryk Bryła, opuszcza plac gry. W jego miejsce napastnik Patryk Szymański.

67' Ufff! Łódzcy obrońcy wybijają "bezpańską" piłkę...

66' Rzut wolny dla Drwęcy, blisko pola karnego, po faulu Rozmusa na Domżalskim.

65' Akcja ŁKS, mało brakło do drugiego gola! Ładnie w polu karnym zachował się Łukasz Kopka, ale strzelił wprost w dobrze ustawionego bramkarza Drwęcy... Szkoda!

62' Zmiana w zespole gospodarzy: na boisku pomocnik Arkadiusz Kuciński. Zmienił obrońcę Dominika Głowińskiego.

60' Po rzucie rożnym Domżalski w pole karne ŁKS, ale wybijają goście... Przewaga Drwęcy.

59' Robi się nerwowo! Zawodnicy doskakują do siebie po faulu Macieja Wolskiego na Bryle. Żółta kartka dla defensywnego pomocnika Drwęcy.

58' Groźne ataki podrażnionych utratą bramki gospodarzy. Kołba na posterunku.

54' Bramkową akcję rozpoczął Nowak, któremu Kostkowski wybił piłkę tak niefortunnie dla gospodarzy, że przejął ją Bryła i wpakował do pustej bramki. Radość strzelca gola, którą okazywał przed sektorem kibiców ŁKS, ukarana żółtą kartką.

52' GOOOOLLLL DLA ŁKS!!!!! Patryk Bryła!!!!!!!!!!!! 0:1!

52' Łukasz Kopka sam na sam z bramkarzem Drwęcy, ale odgwizdany spalony.

50' Nerwowa gra i faule po obu stronach.

49' Pewna interwencja Kołby, który na lewej stronie uruchamia Rozmusa, ten podaje do Kopki, ale niecelnie.

48' Gospodarze z jedną zmianą (napastnik Kamil Jackiewicz w miejsce Kowalczyka) wykonują rzut wolny z narożnika pola karnego.

46' Rozpoczęłą się druga część spotkania (na zegarze godzina 12:03)

45 + 2' Koniec pierwszej połowy! Zero do zera na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.

45 + 1' ŁKS próbuje atakować, ale kolejna pułapka offsajdowa.

45' Pierwsza połowa spotkania przedłużona o 2 minuty. Nadal bez bramek.

43' Ofensywnie grający Jakub Nowak na minimalnym spalonym, a potem bardzo skutecznie wraca i przerywa kontrę rywali.

42' Akcje ŁKS, lewą stroną Rozmusa a potem Pyciaka, zatrzymane przez obrońców Finishparkietu.

40' I znów żółty kartonik dla Drwęcy! Za wysoko podnosi nogę napastnik Michał Miller, wokół osoby którego narosły ostatnio kontrowersje.

38' Pierwszą żółtą kartką w tym meczu upomniany zawodnik gospodarzy Jakub Szarpak.

37' Akcję gospodarzy znów powstrzymuje Rozwandowicz - było groźnie!

35' Łódzki stoper to twardziel, wraca do gry. Dla odmiany w zespole Drwęcy kontuzjowany Wolski... Robi się brzydki mecz.

34' Obrońca ŁKS Kamil Juraszek korzysta z pomocy medycznej... Ale chyba limit pecha w zespole gości już wyczerpany??? :/

31' Ależ okazja dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu z kolejnego rzutu wolnego Kołba, wybiegając, mija się z piłką! Gospodarze nie trafiają w pustą bramkę, chyba zaskoczeni takim "prezentem"... Ufff!

30' Na szczęście bez zagrożenia pod bramką Michała Kołby.

29' Faul Rozmusa, rzut wolny dla Drwęcy.

28' Znów niefrasobliwie łodzianie, tym razem błędy kolegów naprawia w ostatniej chwili Rozwandowicz.

27' Groźnie pod bramką ŁKS, ale błąd Mateusza Gamrota naprawiają stoperzy.

25' W tej części gry nadal przeważają Ełkaesiacy, ale żadna ze stron nie wypracowała dotąd stuprocentowej okazji bramkowej.

22' Starcie w środku pola z udziałem walecznego Mateusza Gamrota - trudno powiedzieć, czy faulował on, czy rywal... Chwilę później niecelna główka Radionowa, z wolnego dośrodkowywał Przemysław Kocot.

21' Ładna akcja ŁKS, dośrodkowywał Nowak, jeszcze Bryła szukał podaniem Radionowa, który nie doszedł do piłki.

20' Gra się wyrównała, dużo twardej walki w środku boiska.

17' Zza pola karnego uderzał Jakub Nowak, pół metra obok słupka. Uderzenie zbyt lekkie na strzał, za mocne na centrę.

15' Pierwszy kwadrans gry zdecydowanie dla gości - Drwęca stara się otrząsnąć z ich naporu.

11' Gdyby Radionow był minimalnie szybszy, stanąłby sam na sam z bramkarzem gospodarzy... W ostatniej chwili wybił piłkę Kostkowski.

9' Już druga skuteczna interwencja bramkarza Drwęcy Rzepeckiego, który tym razem uprzedza Patryka Bryłę.

8' Łodzianie jakby podrażnieni kontuzją swojego skrzydłowego, zamykają gospodarzy w prawie hokejowym "zamku".

5' Wymuszona zmiana w ŁKS - w miejsce Kostyrki wchodzi Łukasz Kopka. Wcześniej z prawej strony próbował dośrodkować Bryła, ale centrował zbyt głęboko.

3' Po tej pierwszej akcji faulowany Kostyrka opatrywany przez medyków za linią końcową.

2' ŁKS z animuszem od pierwszych sekund! W pole karne Drwęcy wpada dwóch zawodników w biało-czerwonych strojach, obrońcy gospodarzy wybijają piłkę.

1' Rezerwowi w ŁKS: D. Piotrowski - P. Szymański, D. Sarafiński, A. Ślęzak, M. Kowal, D. Guzik, Ł. Kopka. Ławka w Drwęcy: K. Paprocki - K. Jackiewicz, Sz. Wenta, P. Czarnota, M. Twardowski, A. Kuciński, M. Koziara.

Do meczu: 2 minuty. Ciekawostką jest ustawienie Maksymiliana Rozwandowicza na pozycji środkowego obrońcy. Ciekawe, jak w praktyce ustawienie ŁKS będzie funkcjonowało na boisku...

Do meczu: 5 minut. Znamy już składy obu zespołów. ŁKS: M. Kołba - P. Pyciak, M. Rozwandowicz, K. Juraszek, K. Rozmus - J. Kostyrka, P. Kocot, M. Gamrot, P. Bryła, J. Nowak - J. Radionow. Drwęca: M. Rzepecki - D. Głowiński, D. Kostkowski, T. Wojcinowicz, P. Kowalczyk - M. Wolski, P. Bartusiak, G. Domżalski, J. Szarpak, M. Koziara - M. Miller.

Do meczu: 10 minut. Wiadomo już, że ŁKS będzie grał ten mecz z mocnym wsparciem swoich kibiców. W Nowym Mieście L. pojawiła się kilkusetosobowa grupa łódzkich fanów.

Do meczu: 15 minut. Na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim za kwadrans rozpocznie się mecz zgodnie nazywany przez kibiców hitem trzeciej ligi. Czy łodzianom uda się odzyskać miejsce na fotelu lidera tabeli???

Trudno, żeby było inaczej, skoro prowadzący w tabeli Finishparkiet ma punkt przewagi nad podopiecznymi trenera Marcina Pyrdoła.

Utrata fotela lidera bardzo boli wszystkich, którzy mocno kibicują ełkaesiakom w walce o upragniony awans do drugiej ligi. W pewnym sensie się temu nie dziwimy, przecież po rundzie jesiennej wydawało się, że drużyna Pyrdoła ma przed sobą sportową autostradę do celu.

Jednak grubą przesadą jest odbieranie łodzianom szans na awans już teraz. Przecież wystarczy skromne zwycięstwo 1:0, by znów spoglądać na najgroźniejszych rywali z góry.

A nie wolno zapominać, że to właśnie dwukrotni mistrzowie Polski jako jedyni w sezonie 2016/2017 nie znaleźli jeszcze pogromcy w meczach na obcych boiskach. To poważny argument w zaciętym boju o przyszłość klubu.

Aktualny lider już przegrał u siebie (ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki).

W piątek zawodnicy Pyrdoła ćwiczyli po południu. Po dzisiejszym rannym treningu wyjeżdżają na północ, noc spędzą niedaleko Nowego Dworu. Żaden z zawodników nie pauzuje za kartki, do dyspozycji szkoleniowca będą już Patryk Bryła i Dawid Sarafiński. Nie zagra więc jedynie kontuzjowany od dłuższego czasu Mariusz Cichowlas.

W czwartek Wydział Dyscypliny ŁZPN zajmie się sprawą piłkarza Finishparkietu, Michała Millera. Napastnik zespołu prowadzonego przez Sławomira Majaka ma bowiem podpisane aż dwa kontrakty (z Drwęcą, jak i z Sokołem Ostróda), co jest sprzecznie z regulaminem. Działacze drużyny z Ostródy wydali nawet oficjalne oświadczenie w tej kwestii. Na razie trudno jest stwierdzić, czy Finishparkietowi grozi coś naprawdę poważnego, na co liczą w obu łódzkich klubach.