Drużynowe zmagania pływaków

-
Młodzi pływacy chcą pójść w ślady Aleksandra Urbańczyk
Młodzi pływacy chcą pójść w ślady Aleksandra Urbańczyk Paweł Łacheta
Młodzi 12- i 13-letni pływacy rywalizowali w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików.

W gronie 13-latków w indywidualnych konkurencjach najlepiej spisali się Patrycja Romanowska (UKS 5 Konstantynów), podopieczna trenera Tomasza Kotusa i Jan Kałusowski (MKS Trójka), szkolący się pod kierunkiem trenera Macieja Młynarczyka. Oboje w ogólnopolskim zestawieniu zajęli dwukrotnie pierwsze miejsce i raz znaleźli się na trzeciej pozycji. Patrycja zwyciężyła w konkurencjach 100 i 200 m grzbietowym, a Janek na dystansach 100 i 200 m klasycznym. Trzecie miejsca zajęli w konkurencji 200 m zmiennym. Bardzo dobrze spisała się także Martyna Skrzypecka z Meduzy Pajęczno, która wśród 12-latek wywalczyła pierwsze miejsce ma dystansie 100 m dowolnym.
W drużynowej rywalizacji 12-latków startowało 181 klubów, a najwyżej z naszego regionu, na 11. miejscu, uplasowali się pływacy UKS 190 Łódż. W 13-latkach 13. miejsce wśród 128 zespołów zająłUKS 5 Konstantynów.