Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach najlepsza w Gminnych Mistrzostwach w Ringo

Karolina Brózda
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Długiem odbył się turniej w ringo. Do rywalizacji w ramach Gminnej Spartakiady Dzieci i Młodzieży „Koluszki 2022” przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe gminy Koluszki.

Turniej przeprowadzono w kategoriach dziewcząt i chłopców do lat 12 w 3. grach deblowych (2 dziewczynki, 2 chłopców, dziewczynka i chłopiec). Eliminacje w poszczególnych grach prowadzone były w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”, a następnie finały.

W pierwszej grupie dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 przed Szkołą Podstawową w Będzelinie, w drugiej grupie Szkoła Podstawowa nr 2 przed Szkołą Podstawową w Długiem.
W finale pomiędzy SP1 i SP2 zwyciężyła SP 1, w walce o III miejsce SP Długie pokonało SP Będzelin, w grze o V miejsce SP Różyca pokonała SP Gałków Duży.
W chłopcach w pierwszej grupie pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Długiem przed SP2 Koluszki, w drugiej zwyciężyła SP1 przed SP Różyca.
W finale o I miejsce pomiędzy SP1 a SP Długie, zwyciężyła SP1, w walce o III miejsce SP Różyca pokonała SP2 Koluszki, w grze o V miejsce SP Będzelin pokonał SP Gałków Duży.
W grze mieszanej (dziewczynka + chłopiec) w pierwszej grupie pierwsze miejsce zajęła SP Długie przed SP2 Koluszki, w drugiej grupie SP1 Koluszki przed SP Różyca.
W finale o I miejsce zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Długiem, w walce o III miejsce SP2 pokonało SP w Różycy, w grze o V miejsce w spotkaniu z SP Gałków Duży lepszy był debel SP w Będzelinie.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1, zdobywając 28 punktów i grając w składzie: Aleksandra Michalak, Zuzanna Cholewińska, Łucja Ciesielska, Amelia Śliwińska, Borys Solecki, Wojciech Bąk, Bartosz Super i Krzysztof Włodarczyk. Drugie miejsce SP Długie (24 punkty) w składzie: Maja Jóźwik, Diana Shparyn, Julia Matusiak, Gabriela Kobus, Arkadiusz Koprowski, Mateusz Marczyk, Marcel Rybiński i Jakub Krawczyk. Trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 (19 pkt) w składzie: Nadia Miksa, Wiktoria Olczyk, Natalia Cieślik, Lena Więcław, Hubert Staniszewski, Adam Konka, Krzysztof Zatoń i Jan Siudak.

Podczas turnieju rozegrano 27 meczów i 68 setów. Sędziowali Piotr Mróz, Antoni Tomczyk i uczennice Szkoły Podstawowej w Długiem.