Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 22min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Druhowie z OSP w gminie Rzgów i Tuszyn walczą z koronawirusem

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Strażacy z OSP w Starowej Górze rozwieźli mieszkańcom maseczki uszyte przez wolontariuszki. Dotarli do każdego domostwa i zostawili pakunki w skrzynkach pocztowych lub na płotach. Każda maseczka była wcześniej ozonowana, a następnie spakowana w torebkę foliową wraz z zalecaną instrukcją poprawnego stosowania.

Był to finał wspólnej akcji lokalnej społeczności. Zapoczątkowała ją sołtys Anna Wielgosz. Na zakup materiału złożyły się kółko rolnicze, strażacy ochotnicy i członkinie miejscowego koła gospodyń wiejskich. Lokalne firmy wspomogły dodatkami – nićmi, gumkami. W sumie wolontariuszki uszyły łącznie 2 tysiące maseczek. Są dwuwarstwowe z kieszonką na filtr, który można zrobić z chusteczki higienicznej lub z papierowego ręcznika. Na tym nie koniec, bo teraz rozpocznie się szycie kolejnej partii maseczek.
– Teraz chcielibyśmy przekazać każdemu gospodarstwu domowemu chociaż po dwie maseczki – mówi Janusz Pacześniak, naczelnik OSP w Starowej Górze.
Do walki z epidemią koronawirusa włączyli się także druhowie z OSP Tuszynie Lesie. Zaadoptowali garaż w swojej strażnicy na magazyn. Wspólnie z jednostką w Tuszynie rozpoczęli bowiem zbiórkę jednorazowych rękawiczek, ubrań ochronnych, maseczek chirurgicznych, półmasek z filtrem FFP2 lub FFP3, przyłbic, fartuchów, czepków, obuwia, podkładów flizelinowych, płynów do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, szafek na odzież ochronną. Wszystkie dary zostaną przekazane szpitalowi w Tuszynku oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie