Drugi sparing łódzkiego drugoligowca. Widzew wygrał ze Stomilem

hof
W drugi mecze sparingowym tego lata piłkarze Widzewa wygrali 2:0 w Opalenicy z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn.

W pierwszej części spotkania łodzianie toczyli wyrównany bój z przedstawicielem pierwszej ligi. Widzewiacy pojęli prowadzenie po golu zdobytym przez Michał Millera. Zawodnik kolejny raz potwierdził, że wystawanie go na innej pozycji niż napastnik, jest czystym marnowaniem jego piłkarskich możliwości.

Także po przerwie łodzianie zdobyli gola, a jego autorem był Michael Ameyaw, który bardzo przytomnie zachował się na przedpolu Stomilu i z bliska umieścił piłkę w siatce. Pogoda nie sprzyjała piłkarzom. W upale trudno było o finezję i zaprezentowanie pełni umiejętności.

Trenerzy Widzewa podzielili kadrę na dwie drużyny. Damian Paszliński, Arbnor Dervishaj, Konrad Gutowski i Tomasz Kurek byli bacznie obserwowania przez trenera Mroczkowskiego.

Kolejny test łodzian, to sobotni mecz z reprezentacją bezrobotnych hiszpańskich piłkarzy.

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 - Miller (23)
2:0 - Ameyaw (65)

Skład Widzewa w I połowie: Wolański - Kamiński, Paszliński, Zieleniecki, Pigiel - Gutowski, Falon, Kazimirowicz, Zuziak - Miller, Świderski.

Widzew w II części meczu: Humerski - Sylwestrzak, Kostkowski, Paszliński, Dervishaj, Pięczek, Kozłowski, Ameyaw (69, Stanek), Michalski - Mąka (79, Kurek), Demjan.

Dziś Marcin Broniszewski, asystent byłego już trenera Widzwa Franciszka Smudy, rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron.