Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drugi dzień matur i jeszcze więcej alarmów bombowych. Co było na matematyce?

(MJ)
Grzegorz Gałasiński
Drugi dzień matur znowu rozpoczął się od alarmów bombowych. Dyrektorzy liceów i techników od godziny 5. odbierali maile z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych w szkołach.

Niestety było ich jeszcze więcej niż wczoraj – potwierdza Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjne w Łodzi.
Około godziny 9.30 do OKE dotarło aż 60 zgłoszeń z terenu województwa łódzkiego i świętokrzystkiego. W samej Łodzi maile o bombach odebrali dyrektorzy m.in. liceów numer 18, 23, 33, 8, 9, 44, liceum mundurowego, liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego, liceum Akademia Zdrowia, technikum przy al. Politechniki i przy ul. Kilińskiego.

Egzaminy pisemne z matematyki rozpoczęły się z pewnym opóźnieniem. Teraz młodzież rozwiązuje zadania. Wśród nich są zarówno zadania zamknięte jak i otwarte. Obejmują wszystkie dziedziny matematyki.
Egzamin trwa 170 minut. Teoretycznie powinin skończyć się o godzinie 11.50.

Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury. Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich "żartów" są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

Pierwszymi wrażeniami po egzaminie podzielili się z nami maturzyści z Technikum nr 3 w Zespołe Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Kilińskiego w Łodzi.

Egzamin obejmował praktycznie biorąc wszystkie dziedziny matematyki – mówi Bartłomiej Danielewicz, absolwent klasy o specjalności logistyk. - Najwięcej zadań chyba było z logarytmami oraz bryłami. 25 zadań zamkniętych było dość prostych, nie wymagały skomplikowanych wyliczeń, może nad dwoma czy trzema trzeba było się chwilę dłużej zastanowić. Zadań otwartych było około 10. Trzeba było poświęcić im nieco więcej czasu. Jedne było proste, inne nieci trudniejsze. Rozwiązanie całego egzaminu zajęło mi dwie godziny.

W zadaniach pojawiły się m.in. ciągi arytmetyczne, geometryczne, funkcje liniowe, rachunek prawdopodobieństwa, funkcje trygonometryczne – sinus i cosinus.

- Dzisiejszy egzamin był dla mniej łatwiejszy niż wczorajszy polski – przyznaje Sandra Jabłońska, absolwentka Technikum nr 3, ze specjalnością energetyka odnawialna. - Zadania były przystępne, nie zaskoczyły, były standardowo skonstruowane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany