Druga Łódzka nocka, czyli turniej scrabble w Łodzi [zdjęcia]

pij
Michał Makowski z Warszawy triumfował w nocnym turnieju scrabble, który w nocy z 25 na 26 czerwca został rozegrany w Poleskim Ośrodku Sztuki. Były to już drugie zawody pod nazwą Łódzka Nocka zorganizowane przez Łódzki Klub Miłośników Scrabble. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio: Michał Alabrudziński z Włocławka i Dawid Pikul z Poznania. W turnieju wzięło udział 77 zawodników i amatorów gry w crabble z całej Polski.

Pierwsza dziesiątka zwycięzców turnieju otrzymała nagrody pieniężne: 700 zł za I miejsce, 500 zł za II miejsce, 300 zł za III miejsce i po 100 zł dla zawodników z miejsca od 4. do 10. Zdobywcom podium wręczono okolicznościowe puchary. Pozostali zawodnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami, wśród których furorę robiły okolicznościowe koszulki oraz... oryginalne scrabblowe majtki, które przypadły dwóm paniom: Irenie Sołdan z Sopotu (najlepsza zawodniczka turnieju) i Grażynie Wesołowskiej (najlepsza łodzianka). Narodzono również najlepszego debiutanta, którym okazał się Sławomir Stańczak z Łodzi.

Humorystycznym akcentem scrabblowej nocki był konkurs na najlepiej punktowany wulgaryzm. Wygrał go Wojciech Gołęcki z Inowrocławia, który przedłużając leżący już na planszy brzydki wyraz na literę h słowem „anionom” (scrabble!) zdobył łącznie 86 pkt.

Zawody przebiegły w znakomitej atmosferze. Humory dopisywały, zwłaszcza po triumfie polskiej reprezentacji nad Szwajcarią na mistrzostwach EURO 2016, który to mecz pilnie śledzono na telewizorach POS. Choć dogrywka i rzuty karne spowodowały drobne opóźnienie turnieju, nikt nie narzekał. Trudy nocnych zmagań nad planszami scrabble pomagał znieść catering zapewniony przez organizatorów. Hitem okazała się serwowana gościom z różnych stron kraju łódzka zalewajka.