Dramat. Łodzianie przegrali tytuł w doliczonym czasie gry! [ZDJĘCIA]

Wyjątkowo dramatyczny mecz łódzkiego zespołu w walce o tytuł mistrza Polski

Ach co to był za mecz. W finałowym starciu o tytuł mistrza Polski w rugby XIIIrozegranym w Bełchatowie Sroki Łódź na 10 minut przed końcem spotkania prowadziły 18:14, a jednak przegrały z Trytonem Warszawa 18:20, tracąc decydujące punkty już w doliczonym czasie gry! Sroki Łódź przyłożenia: Mateusz Kłosiński, Łukasz Siewiera, Mateusz Kowalewski, podwyższenia: Mateusz Kowalewski x 3. Ta porażka choć wyjątkowo przykra, nie zmienia nastawienia łódzkiego temu. Jak to w rugby będzie walczyć dalej. W przyszłym sezonie celem jest odzyskanie mistrzowskiego tytułu.

O końcówce spotkania opowiada Krzysztof Tonn:

Minuty mijały, zegar na telebimie zatrzymał się już na 45 minucie, a sędzia ze względu na doliczony czas nie kończył spotkania, więc nerwy były coraz większe, coraz więcej błędów w obronie, które dawały Warszawie kolejne próby zdobycia punktów. W końcu zawodnik Trytonów prześlizgnął się przez mokrych od deszczu obrońców i przyłożył. Wtedy usłyszeliśmy gwizdek sędziego i niestety Sroki nie miały już możliwości przejść do ofensywy.
Medale Mistrzostw Polski Rugby League ufundował anonimowy darczyńca by upamiętnić 100lecie Cudu nad Wisłą. Ja to ostatnie, decydujące przyłożenie drużyny z Warszawy nazwałbym cudem nad Rakówką.

Był to dla nas wszystkich niezwykle emocjonujący sezon, a finał potwierdził, że zrobiliśmy postęp zarówno na boisku, jak i organizacyjnie. W kolejnych latach planujemy kontynuować rozwój Rugby League w Polsce i jesteśmy gotowi postawić przed sobą kolejne, ambitne cele. podsumował tegoroczne mistrzostwa prezes Polska Rugby XIII Łukasz Łucka.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0