Dorodne trojaczki przyszły na świat na Widzewie [zdjęcia]

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
W Łodzi przyszły na świat trojaczki Paweł Łacheta
Piotruś, Kubuś i Marysia razem ważą 6390 g i mierzą 140 cm. Trojaczki urodziły się we wtorek w szpitalu Pro-Familia w 35. tygodniu ciąży. Szczęśliwi rodzice Magdalena i Marcin Nadrowscy mają już 6-letnią córeczkę Lenkę. - Tak dużych trojaczków jeszcze w swojej karierze nie widziałem - mówi dr hab. n. med. Piotr Kaczmarek, położnik z ponad dwudziestoletnim stażem.

Największy i najbardziej ruchliwy z rodzeństwa jest Piotruś. Pierwszy urodził się Kubuś, ale za to Marysia jest najspokojniejsza.

- W ciąży przytyłam tylko 12 kg i czułam się bardzo dobrze - opowiada mama. - W ostatnim trymestrze przestałam jeździć autem, więcej odpoczywałam. Na szczęście mogłam być w domu.

Mama i tata od pierwszego dnia tulą noworodki skóra do skóry. Kangurowanie, bo tak się ten proces nazywa, wspomaga rozwój dzieci. A wcześniakom, nawet zdrowym tak jak Piotruś, Kubuś i Marysia, takie wsparcie też jest potrzebne. - To namiastka uczucia, jakiego doznaje matka nosząc dzieci przez dziewięć miesięcy pod serduchem - mówi szczęśliwy tata trojaczków, który wczoraj już po raz drugi kangurował Piotrusia i Marysię. - Dzieci uspokajają się momentalnie. Nawet Piotruś, który był bardzo głośny, teraz słodko drzemie.

Troje noworodków będzie wymagało nieustannej uwagi. Na szczęście pani Magdalena i pan Marcin mogą liczyć na wsparcie ze strony dwóch szczęśliwych babć, które nie mogą się doczekać, aż przywitają wnuków i wnuczkę. Dzieci mają już przygotowane łóżeczka, ale wózek rodzice planują kupić jeden, specjalnie zaprojektowany dla trojaczków.

- Sześcioosobowa rodzina to duże wyzwanie, więc musieliśmy przeorganizować nasze życie, kupiliśmy m.in. większe auto - dodaje tato trojaczków. - Na szczęście mieszkamy w domu za miastem, więc będą miały, gdzie się bawić.

Pan Marcin jest na urlopie, bo chce uczestniczyć w opiece nad dziećmi, które jeszcze przez jakiś czas zostaną z mamą w szpitalu. Kangurowanie jest dla niego tak pięknym przeżyciem, że nie chce stracić ani chwili.

WIERSZYKI, ŻYCZENIA NA KOMUNIĘ PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2016 PIĘKNE WIERSZE

Wideo

Dodaj ogłoszenie