Dominikańskie murale na murach łódzkich kamienic

(MSM)Zaktualizowano 
Mural przy ul. Zielonej przedstawia św. Dominika czytającego Biblię oraz ptaki przelatujące przez okno.
Mural przy ul. Zielonej przedstawia św. Dominika czytającego Biblię oraz ptaki przelatujące przez okno. Paweł Łacheta
Siedem murali na ścianach łódzkich kamienic uczci 800-lecie zakonu dominikanów. Pierwszy mural powstał na ścianie kamienicy na rogu ul. Zielonej i Wólczańskiej - zaledwie kilka metrów od łódzkiej siedziby tego zakonu.

Przedstawia św. Dominika, założyciela zgromadzenia, siedzącego na gałęzi i czytającego Biblię. Nad nim przez namalowane okno przelatują ptaki. Drugi mural znajduje się przy ul. Próchnika 15 -są to trzy lecące błękitne orły. Kolejne maja znaleźć się na ścianach kamienic m.in. przy ul. Legionów, Żeromskiego i Pomorskiej. Wszystkie będą przedstawiały różne rodzaje ptaków w różnych odcieniach błękitu. Jeden z murali nie będzie płaski, tylko konstrukcją przestrzenną, wykonaną ze szkła.

Namalowane już są dwa, a będzie ich jeszcze pięć. Powstają z okazji 800-lecia zakonu

Dominikanie w Łodzi są od 2004 r. w kamienicy przy ul. Zielonej 13 .

GŁOWACKI USYK NA ŻYWO STREAM ONLINE
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEŻ FILM Madaj na liście hakerów. "Sportowiec to normalny człowiek, który może zachorować. Wtedy nie działają leki, które nie są objęte zakazem" (x.news/TVN24 BIS)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Madaj na liście hakerów. "Sportowiec to normalny człowiek, który może zachorować. Wtedy nie działają leki, które nie są objęte zakazem" (x.news/TVN24 BIS)