Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 49min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Dojdzie do meczu zwycięzców Euro 2016 i Copa America?

jac
Argentyna mknie po wygraną w Copa America Eric Gay
Pomysł warty rozpatrzenia rzucił Alejandro Dominguez. Prezes południowoamerykańskiej federacji CONMEBOL zaproponował, żeby wygrani w Copa America i w Euro 2016 zagrali między sobą. Na razie nie ma oficjalnej odpowiedzi ze strony UEFA.

Bezpośrednie starcie miałoby rozstrzygnąć, który kontynent posiada aktualnie mocniejszą reprezentację. Wyniknie to zapewne podczas Mundialu w Rosji, ale dopiero za dwa lata. A w Ameryce Południowej nie chcą tyle czekać. Stąd propozycja, aby do pojedynku doszło krótko po trwających turniejach; po Copa America i Euro 2016.

O ile w przypadku Copa America łatwiej wyłonić potencjalnego przedstawiciela, bo w finale zagrają Chile z Argentyną, to już co do Euro 2016 nie jest to takie proste. Turniej wkroczył dopiero co w fazę play-off. Szanse na trofeum ma ciągle szesnaście drużyn, w tym Polska. Obrońca tytułu z 2012, a więc Hiszpania, zagra z ówczesnym finalistą, Włochami. Mistrzowie świata, czyli Niemcy, zmierzą się natomiast ze Słowacją.

- Z ramienia południowoamerykańskiej federacji wysłaliśmy do UEFA zaproszenie, by rozegrać mecz między zwycięzcą Copa America a Euro 2016. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi - tłumaczy szef CONMEBOL, Alejandro Dominguez. Spotkanie miałoby się odbyć w Republice Południowej Afryki - w kraju, który organizował Mundial 2010.

Na przeszkodzie w organizacji meczu staje napięty terminarz. Krótko po zakończeniu francuskiego turnieju ruszają bowiem najważniejsze europejskie ligi.

Copa America 2016: Zobacz szalone kibicki na trybunach

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Dojdzie do meczu zwycięzców Euro 2016 i Copa America? - Gol24

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie