Dofinansowanie na przebudowę ul. Warszawskiej w Pabianicach

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Zaktualizowano 
Przebudowa ul. Warszawskiej od pętli Duży Skręt do granic miasta wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ulicy Widzewskie zakwalifikowała się do dofinansowania projektów ujętych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Listę ogłosił Łódzki Urząd Wojewódzki.
- Mamy potwierdzenie, że dostaliśmy pieniądze na przebudowę ul. Warszawskiej, od Dużego Skrętu do granicy miasta, wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej. Szkoda, że nie w maksymalnej wysokości dofinansowania - ogłosił na swoim Facebooku prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

Wartość tej inwestycji to 6.055.084 zł. Pabianice starały się o 4 mln 800 tys. zł, a uzyskały 3 mln 600 tys. zł. Czyli 60% kosztów zamiast 80%. W związku z tym 1 mln 200 tys. zł miasto będzie musiało dołożyć do tej ważnej inwestycji. O remont tej ulicy starano się również w 2016 r., ale wtedy nie udało się zdobyć pieniędzy. W tym roku wystąpiono także z wnioskami o dofinansowanie budowy ulicy Gruntowej i budowy ulicy Piaskowej, ale nie zostały one uwzględnione.

Do remontu jest 754 metrów ulicy. Po stronie wschodniej powstanie chodnik oraz droga rowerowa, zatoki autobusowe. Będą nowe oświetlone przejścia dla pieszych i oświetlone skrzyżowania ulic Warszawskiej z ulicami Familijną i Nastrojową.

Ten remont byłby kontynuacją innego ważnego projektu, na którego realizację niedawno podpisano umowę z wykonawcą. Mowa o „Łódzkim Tramwaju Metropolitalnym: etap Pabianice-Ksawerów”, który zakłada remont głównej ulicy miasta - Zamkowej, Stary Rynek fragmentu Warszawskiej. W listopadzie mają rozpocząć się pierwsze prace rozbiórkowe. Inwestycja będzie zrealizowana w ciągu dwóch lat, w tym 8 miesięcy potrwa zrobienie projektu. Koszt inwestycji to ponad 173 mln zł, w tym blisko 100 tys. zł dofinansowania.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie