MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodać p.o. i sprawa załatwiona, czyli jak ominąć wymóg konkursów na stanowiska

(ij)
W Urzędzie Miasta Łodzi 75 osób zatrudnionych jest jako pełniący obowiązki dyrektorzy, zastępcy dyrektorów i kierownicy.
W Urzędzie Miasta Łodzi 75 osób zatrudnionych jest jako pełniący obowiązki dyrektorzy, zastępcy dyrektorów i kierownicy. Paweł Łacheta
Prawie 4 lata pełniącym obowiązki dyrektorem Leśnictwa Miejskiego w Łodzi jest Jarosław Białek. Rok mija, odkąd Tomasz Piotrowski jest p.o. dyrektorem Biura Prezydenta Miasta.

Również rok temu Andrzej Kaczorowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka

Andrzej Kaczorowski został p.o. dyrektora WUP, gdy musiał wziąć bezpłatny urlop w MOPS.

Pomocy Społecznej (na urlopie bezpłatnym gdy wybrano go na radnego) został p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. To tylko niektóre osoby zatrudnione w urzędach miejskich i wojewódzkich oraz podległych im jednostkach na stanowiskach kierowniczych jako "pełniący obowiązki". Oznacza to, że posady dostali bez udziału w konkursach, które samorządy mają obowiązek ogłaszać, przyjmując nowych pracowników. Prawo nie precyzuje jednak, w jakim czasie powinien zostać przeprowadzony taki konkurs; skutek jest taki, że niektórzy urzędnicy są "p.o." nawet kilka lat.

W Urzędzie Miasta Łodzi "pełniących obowiązki" dyrektorów, zastępców dyrektorów lub kierowników jest aż 75 osób! M.in.czterech z siedmiu dyrektorów departamentów powstałych po reorganizacji urzędu. Dyrektorów z konkursu nie mają także m.in. Wydział Budynków i Lokali, Wydział Majątku Miasta, Wydział Skarbu Państwa, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Zamówień Publicznych, Wydział Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami i Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości. Do listy urzędników "p.o." trzeba dołożyć pięciu kierowników Centrów Obsługi Mieszkańców (odpowiedników dawnych delegatur). Bez konkursu powołani zostali także p.o. dyrektora i dwóch zastępców dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy nr 1, z-ca komendanta Straży Miejskiej, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.
Tomasz Piotrowski jest p.o. dyrektorem Biura Prezydenta Miasta od ponad roku.
Kiedy zapytaliśmy biuro prasowe UMŁ, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, otrzymaliśmy taką odpowiedź: "Nabory, bo nie są to konkursy, organizowane są na wolne stanowiska urzędnicze. Wolne stanowisko to takie, które nie zostało obsadzone w żadnym innym trybie przewidzianym w Ustawie o pracownikach samorządowych".

W Urzędzie Marszałkowski w Łodzi 36 osób "pełni obowiązki" na stanowiskach kierowniczych. Bez konkursu zostali zatrudnieni m.in. dyrektor Kancelarii Marszałka oraz Kancelarii Sejmiku i ich zastępcy, dyrektor Biura Prawnego, a także dyrektorzy lub zastępcy siedmiu departamentów.
W Urzędzie Miasta Łodzi 75 osób zatrudnionych jest jako pełniący obowiązki dyrektorzy, zastępcy dyrektorów i kierownicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany