Jakub Niechciał/x-news
Iga Świątek udanie zaczęła sezon
Iga Świątek udanie zaczęła sezon fot. WILLIAM WEST/AFP/East News
Melbourne, Australia. Dobry początek sezonu w wykonaniu Igi Świątek. Polka pokonała Słowenkę Kaję Juvan 2:1 (2:6, 6:2, 6:1) i awansowała do 1/8 finału turnieju Gippsland Trophy (WTA 500) w Melbourne.

W pierwszym (w I rundzie miała wolny los, jako zawodniczka rozstawiona) od październikowego finału Roland Garros oficjalnym meczu Świątek (WTA 17) długo nie mogła znaleźć właściwego rytmu, w czym nie pomagała jej regularna na linii końcowej, skuteczna i sprytna przy siatce Słowenka (prywatnie dobra koleżanka - w 2018 roku Świątek i Juvan zdobyły w deblu złoty medal igrzysk olimpijskich młodzieży w Buenos Aires). Stąd przegrany pierwszy set.

W drugim Polka opanowała jednak sytuację i nie oddała inicjatywy do samego końca spotkania. W trwającym 96 minut meczu Świątek posłała 22 kończące uderzenia (12 w drugiej partii) przy 24 niewymuszonych błędach. Bilans Juvan to 18 winnerów (10 w pierwszym secie) i 14 błędów. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Polka sześć obroniła i wywalczyłą pięć przełamań.

W środę nad ranem kolejny mecz Polki. Jej rywalką będzie Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa.