Dobry mecz Gortata. 12 punktów i zwycięstwo Suns

(b)
Marcin Gortat
Marcin Gortat Szymczak Krzysztof / POLSKAPRESSE
Marcin Gortat zdobył dla Phoenix Suns 12 punktów i miał 14 zbiórek, a jego zespół w meczu koszykarskiej ligi NBA pokonał u siebie Utah Jazz 99:84. Polak uzyskał siódme double-double w sezonie, a "Słońca" wygrały drugi mecz z rzędu.

Koszykarze z Arizony przerwali najdłuższą w tegorocznych rozgrywkach serię czterech kolejnych zwycięstw zespołu z Salt Lake City.

Wychowanek ŁKS przebywał na parkiecie 33 minuty. Trafił pięć z 12 rzutów z gry i obydwa wolne, miał 12 zbiórek w obronie, wyrównując swój rekord sezonu i dwie w ataku, a także trzy asysty, dwa bloki i jeden faul. Raz sam został zablokowany.
Imponował zwłaszcza pod bronioną tablicą, gdzie nie miał sobie równych w walce o zbiórki. Już w pierwszej kwarcie miał ich sześć.

Najskuteczniejsi w zespole Suns byli Jared Dudley - 22 pkt. i Goran Dragić - 17. W drużynie gości wyróżnił się Al Jefferson - 14 pkt. i 11 zbiórek.

Zespół Phoenix z bilansem dziewięciu zwycięstw i 15 porażek zajmuje 13. miejsce w Konferencji Zachodniej. W poniedziałek spotka się z Sacramento Kings, a w środę serię pięciu spotkań we własnej hali zakończy meczem z Charlotte Bobcats.