Dobre starty zawodników LKS Koluszki w biegach przełajowych City Trail w Łodzi

Karolina Brózda
W parku Baden-Powella w Łodzi odbyły się po raz trzeci biegi przełajowe na 5 dystansach: 300 i 600 m oraz 1, 2 i 5 km. Wystartowali w nich zawodnicy LKS Koluszki.

Na najkrótszej, 300 metrowej trasie, pobiegł Kordian Ciesielski, z czasem 1:13 zajął 1. miejsce. Zwycięstwem tym zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej D1- Grand Prix City Trail 2021/22.

Dobrze spisała się starsza siostra Kordiana, Łucja, która pewnie wygrała bieg D2 na 600 m, pokonując dziewczęta i chłopców. Natalia Pająk zajęła miejsce w pierwszej piętnastce.

12-letnia Ania Siemiński na dystansie 1km D3 z czasem 4:20 była dziewiąta.

W biegu D 4 na 2 km Jagoda Nowakowska zajęła 4. miejsce. Na tym samym dystansie zacięta rywalizacja była wśród chłopców.

Znakomicie w tym biegu spisał się Radosław Babiarski, który wywalczył drugie miejsce. Odważnie pobiegł Piotr Chojnacki, zajmując w mocnej obsadzie 4. miejsce. O trzy minuty w biegu głównym na 5 km poprawił się Adam Adamski, z czasem 26:01 w kat. 16-19 był 9., w generalnej 129.

Marta Siemińska wywalczyła 11. miejsce w K40 i 37 open kobiet. Sportsmenka poprawiła swój czas z pierwszego biegu City Trail o 3 sekundy i z 13. miejsca awansowała na 11.