Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 06godz.
  • 11min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Dobra wiadomość. W Łodzi będzie jednak nabór do klas sportowych!

pas
To cieszy, że władze miasta Łodzi potrafią wycofać się ze swoich idiotycznych decyzji.

Nie każdy to potrafi. Nastąpiło to po proteście ponad tysiąca oburzonych rodziców. UMŁ wsłuchał się w ich rzeczowe argumenty.
Jak powiedziała prezydent Hanna Zdanowska magistrat przychyla się do apeli rodziców i przywróci nabór do klas sportowych. Okazało się, że pierwotne wyliczenie kosztów poczynione w Wydziale Edukacji były błędne, zawyżone. Te wydatki są rzędu 500 - 700 tysięcy złotych, a nie milionów złotych jak twierdzono.
Mamy nadzieję, że poznamy, kto jest V sportową kolumną w Wydziale Edukacji i wobec tej osoby zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. Wiceprezydent Joanna Skrzydlewska w rozmowie w telewizji TOYA przyznała wprost, że informacja Wydziału Edukacji była nierzetelna, ale nikt nie jest nieomylny.
W Łodzi mamy 12 klas sportowych w szkołach podstawowych i 3 - w średnich. Joanna Skrzydlewska powiedziała, że jej zdaniem jakość klas sportowych w Łodzi nie była jednakowa.
Od przyszłego roku nabór ma być prowadzony w innym systemie, choćby przez ujednolicenie systemu, a w wypracowaniu lepszego modelu działania ma pomóc Rada Sportu.

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozlosowano pary

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie