Do tego prowadzi zwężanie jezdni - karetka "kontra" tramwaje...

  Do tego prowadzi zwężanie jezdni - karetka "kontra" tramwaje [FILM]

  (pij)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Trzy kadry z filmu. Zakorkowana ul. Kilińskiego, mijające się tramwaje. Karetka nie ma jak się przebić. Udaje się dopiero, gdy auta blokujące tramwaje
  1/7
  przejdź do galerii

  Trzy kadry z filmu. Zakorkowana ul. Kilińskiego, mijające się tramwaje. Karetka nie ma jak się przebić. Udaje się dopiero, gdy auta blokujące tramwaje ruszają spod świateł. ©Archiwum prywatne

  Otrzymaliśmy nagrany na ul. Kilińskiego filmik ilustrujący kłopoty jadącej na sygnale karetki pogotowia ratunkowego (wideo trafiło też do internetu). Na nagraniu widać, jak przejazd karetce blokują dwa mijające się tramwaje, które utknęły w popołudniowym korku. Kierowcy aut próbują rozładować zator, wjeżdżając na chodniki i czym prędzej opuszczając skrzyżowanie ul. Kilińskiego z ul. Tuwima, by umożliwić minięcie się tramwajom. Trwa to jednak ponad minutę. Minutę, która może kosztować życie...
  - To skutek absurdalnego zwężania remontowanych ulic - mówi Krzysztof Komorowski z inicjatywy EL.00000 Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi, autor nagrania. - Ten tzw. zwęzizm, czyli budowanie jezdni z pasami ruchu minimalnej dozwolonej szerokości, sprawia, że kierowcy nie mają pola manewru, chcąc ustąpić pojazdom służb ratowniczych. Strażacy co rusz mają przez to kłopoty na zwężonym odcinku ul. Kopernika.

  Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, potwierdza: zwężone odcinki ul. Kilińskiego i Kopernika każdy kierowca karetki omija, jeśli tylko może.

  - Tramwaj nam z drogi nie zjedzie. Samochody też nie bardzo, bo przystanki są tak podniesione, że kierowcy nie zaryzykują uszkodzenia auta, wjeżdżając na wysoki krawężnik. Często wybieramy więc trasę dłuższą, ale płynniejszą - dodaje Paweł Stefański, kierowca karetki.

  Kierowcy pogotowia unikają także woonerfów. W sezonie letnim ulicę 6 Sierpnia blokują ogródki gastronomiczne, podobnie ulicę Traugutta, gdzie na dodatek trzeba jechać slalomem i przez wysokie progi. Utrudniają one też przejazd ul. Lipową i wyremontowanym fragmentem ul. Wólczańskiej.

  Trwające obecnie remonty ulic Wschodniej, Jaracza, Tuwima czy Tragutta mają pewne cechy wspólne: jezdnie będą zwężone i pojawią się na nich elementy uspokojenia ruchu. W tym duchu będą przebudowywane także inne ulice centrum.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będzie powtórka z nekrologiem

  Max Damage (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Tym razem niech go przybiją do swoich zakutych łbów

  https://dzienniklodzki.pl/klepsydra-na-drzwiach-zdit-po-wypadku-na-zeromskiego-w-lodzi-zdjecia/ga/1016319/zd/2456395

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A w jaki to mieście ?

  Mak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A w jakim to mieście są takie kłopoty?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest proste rozwiązanie problemy

  wystarczy zakaz wjazdu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  z wyłączeniem komunikacji miejskiej i rowerów. Blacharze z EL00000 nie będą blokować karetek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to za pierdolenie?

  pedalot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Logistyk to chyba z samochodu na głowę wypadł. Na zwykłej ulicy karetka też się nie przebije, bo pomiędzy torowiskiem a krawężnikiem są wyznaczone miejsca parkingowe więc też nie ma miejsca by...rozwiń całość

  Logistyk to chyba z samochodu na głowę wypadł. Na zwykłej ulicy karetka też się nie przebije, bo pomiędzy torowiskiem a krawężnikiem są wyznaczone miejsca parkingowe więc też nie ma miejsca by zjechać na prawo.
  Poza tym na Kopernika to jest zakaz ruchu, nie wiem co tam robią te wszystkie auta blokujące tramwaje? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to jakiś

  wrr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  d'bill musiał być co wprowadził zakaz ruchu na Kopernika! Najlepiej POzamykasć wszystkie ulice! A co, Hanka POrusza się w lektyce, czy jeździ tramwajami?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zmotoryzowane zera blokują tramwaj bo nie potrafią zjechać na chodnik

  Topik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  grubaski spieszą się przecież na obiad

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Receptą na wszystko

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  woonerfy...

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY