Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do której dzielnicy Łodzi najchętniej wprowadzają się łodzianie i przyjezdni?

LB
Do których dzielnic Łodzi najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy naszego miasta? A gdzie łodzianie nie chcą mieszkać? Z  opublikowanych danych wynika, że z dzielnicy do dzielnicy przeprowadziło się  w ubiegłym roku 5974 mieszkańców.  Czytaj na kolejnym slajdzie
Do których dzielnic Łodzi najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy naszego miasta? A gdzie łodzianie nie chcą mieszkać? Z opublikowanych danych wynika, że z dzielnicy do dzielnicy przeprowadziło się w ubiegłym roku 5974 mieszkańców. Czytaj na kolejnym slajdzie archiwum polska press
Do których dzielnic Łodzi najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy naszego miasta? O popularności Bałut decydują stosunkowo niskie ceny mieszkań. Natomiast Śródmieście to głównie Manhattan, a kilkuletnie zamieszanie wokół tamtejszej spółdzielni mieszkaniowej nie zrobiło tej części Łodzi dobrej reklamy.

Najwięcej łodzian w ubiegłym roku przeniosło się na Bałuty. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, który badał migracje łodzian.
Z opublikowanych danych wynika, że z dzielnicy do dzielnicy przeprowadziło się w ubiegłym roku 5974 mieszkańców. Najmniej łodzian wprowadziło się do domów w Śródmieściu, a najwięcej wyprowadziło się z Górnej. I tak odpowiednio na Bałuty sprowadziło się 2282 lokatorów, a wyprowadziło 1212. Na Górnej przybyło 2096 nowych mieszkańców, a ubyło ich 1339. Na Polesiu te proporcje wyglądały podobnie: napłynęło 2074 lokatorów, a opuściło dzielnicę 1253.
Natomiast Śródmieście jako nowe miejsce zamieszkania wybrało tylko 1090 łodzian zaś wymeldowało się z niego do 1135. Na Widzew sprowadziło się 1968 mieszkańców, a wyprowadziło 1035.
Łódź opuściło na stałe przenosząc się do innych miast lub wsi 4725 mieszkańców. Nieznacznie więcej przeniosło się na wieś niż do miast. Do wyprowadzki z rodzinnego miasta bardziej skłonne są kobiety niż mężczyźni, żonaci/zamężni niż osoby stanu wolnego.
W ubiegłym roku do Łodzi sprowadziło się 3535 osób, częściej były to osoby przeprowadzające się z miasta niż ze wsi. Najczęściej wprowadzali się do naszego miasta mieszkańcy innych miast i miasteczek z terenu województwa łódzkiego (2165), a następnie w kolejności z woj. osoby zameldowane w województwie mazowieckim (280 osób) i wielkopolskim (181). Największa grupa spośród tych, którzy zdecydowali się na stałe zamieszkać w Łodzi to osoby w wieku od 25 do 34 lat.
Bilans ubiegłorocznych migracji jest dla Łodzi niekorzystny, bo ubyło nam 1189 mieszkańców.
W ubiegłym roku w naszym województwie przeprowadzało się 20 853 mieszka-ńcow. Aż 16500 spośród nich zmieniało miejsce zamieszkania na terenie województwa. Pozostali sprowadzili się tu z innych województw, głównie z mazowieckiego i wielkopo-
lskiego W tej grupie ponad 14 tys. osób stanowiły osoby w wieku produkcyjnym. Z województwa wyprowadziło się 22 tys. 819 mieszkańców. Bilans migracji jest więc minusowy i wynosi 1966 osób. Ze statystyk wynika, że częściej przeprowadzały się kobiety niż mężczyźni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany