Długo oczekiwane zwycięstwo ŁKS

Jakub Dłuski jest w dobrej formie.
Jakub Dłuski jest w dobrej formie. Maciej Stanik
Od listopada koszykarze i kibice ŁKS czekali na zwycięstwo w ekstraklasie. I wreszcie się udało! Po 14 przegranych z rzędu łodzianie pokonali 79:73 w Starogardzie Gdańskim Polpharmę.

Podopieczni Piotra Zycha od początku spotkania z wyżej notowanym rywalem toczyli wyrównany bój. Świetnie spisywał się Jakub Dłuski, który w pierwszej kwarcie zdobył połowę wszystkich punktów (10) dla ŁKS. Na prowadzenie, którego nie oddali do końca, łodzianie wyszli w trzeciej kwarcie (54:57) po trafieniu Dłuskiego. W ostatniej odsłonie środkowy ŁKS zwiększył różnicę do siedmiu punktów 68:61. Trzeba jednak zaznaczyć, że wreszcie ŁKS świetnie zaprezentował się jako, zespół i punkty zdobywali prawie wszyscy zawodnicy.
Polpharma Starogard Gdański - ŁKS 73:79
(20:20, 22:19, 14:18, 17:22)
Polpharma: Hicks 25, Simmons 16, Hazzard 11, Nowakowski 9, Śnieg 4, Dąbrowski 3, Arabas 3, Metelski 2, Wall, Paul.
ŁKS: Dłuski 29, Sulima 15, Szczepaniak 11, Michalak 8, Trepka 8, Zyskowski 7, Bartoszewicz 1, Kenig.