ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Dług to nie wyrok. Dobrym wyjściem jest upadłość konsumencka

Artykuł sponsorowany

2018-11-09 14:56

2018-11-09 14:56

Dług to nie wyrok. Dobrym wyjściem jest upadłość konsumencka

Artykuł sponsorowany

2018-11-09 14:56

Jesteś dłużnikiem, który nie jest w stanie spłacić zaciągniętych kredytów? Czujesz, że pętla długów coraz bardziej się zaciska? Grożą Ci egzekucje komornicze, a może nawet odwiedził Cię już komornik sądowy? Drżysz o los swojej rodziny i każdy nowy dzień rysuje się w ciemnych barwach? Wyjściem z tej trudnej sytuacji może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Warto wejść na tą drogę, na której końcu jest życie bez stresu, bez niepokojów – słowem: życie człowieka, który zrzucił wreszcie garb zadłużenia i może zacząć wszystko od nowa.
Celem upadłości konsumenckiej jest oddłużenie konsumenta, natomiast zaspokojenie wierzycieli przesunięte jest na drugi plan. I tym się różni upadłość konsumencka od upadłości firm. Pozwala to dłużnikom na rozpoczęcie „drugiego życia”.

Upadłość konsumencka jest przewidziana wyłącznie dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej i stały się niewypłacalne. Zadaniem upadłości konsumenckiej jest oddłużenie niewypłacalnego Kowalskiego. Umorzenie dotyczy całości lub części długów konsumenta, których nie jest on w stanie zapłacić ani teraz, ani w przyszłości.

Aby sąd zdecydował o upadłości konsumenckiej, dłużnik powinien być niewypłacalny, a przyczyny tego stanu rzeczy muszą być niezależne od niego i wynikać z losowych sytuacji, takich jak np. ciężka choroba czy zaciągnięcie niekorzystnego kredytu mieszkaniowego. Sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości, jeśli konsument zaciągał kredyty, świadomy tego, że ich nie będzie w stanie spłacić, był rozrzutny i przeznaczał je np. na kolejny telewizor czy samochód.

Dłużnik musi jednak pamiętać, że w postępowaniu upadłościowym dochodzi do likwidacji całego albo części jego majątku. Tak uzyskane środki przekazuje się na zaspokojenie roszczeń wierzycieli.

Co jednak najważniejsze, w pierwszej kolejności sąd wydziela „upadłemu” kwotę odpowiadającą przeciętnemu czynszowi najmu lokalu mieszkalnego w tej samej lub sąsiedniej miejscowości za okres do 24 miesięcy.

Sąd decyduje, czy i które długi można umorzyć, ustala plan spłaty pozostałych, decyduje także, jaka część dochodów konsumenta przeznaczana będzie na zaspokojenie wierzytelności i w jakim okresie dłużnik (konsument) będzie miał wykonywać obowiązki związane z planem spłaty, biorąc pod uwagę jego możliwości zarobkowe. Spłata dokonuje się w ratach i często są to raty dość niskie, np. od 100 do 300 zł miesięcznie.

Do postępowania upadłościowego trzeba się jednak dobrze przygotować. W przyszły piątek – więcej szczegółów o tym, jak wejść na drogę, prowadzącą do życia bez garbu zadłużenia i do odbudowy majątku.

Więcej informacji:
http://www.upadłośćkonsumencka.com

Tel. 233 233 222

facebook https://web.facebook.com/solvcareUPADLOSCKONSUMENCKA/

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.