Dlaczego warto jeść imbir. Odchudza i ma wiele innych zalet

(jed)
Imbir posiada wiele właściwości leczniczych, wspomaga odchudzanie  oraz jest  stosowany  w kosmetyce.
Imbir posiada wiele właściwości leczniczych, wspomaga odchudzanie oraz jest stosowany w kosmetyce. Jarosław Ziarek
Imbir wywodzi się z Indii oraz Chin, gdzie od tysięcy lat uprawiano go i ceniono za liczne właściwości lecznicze. Do Europy Zachodniej dotarł w IX wieku, stając się jedną z pierwszych powszechnie używanych przypraw.

W kuchni stosuje się korzeń świeży lub jego wersję suszoną i sproszkowaną. Surowa bylina wzbogaca aromaty kuchni chińskiej, podkreśla smak owoców morza, dodaje wyrazistości sałatkom warzywnym. Imbir sproszkowany idealnie nadaje się do wypieków, pieczonych jabłek, sałatek owocowych.

Jego cenne właściwości prozdrowotne wynikają z obecności zingiberolu, olejku eterycznego oraz substancji żywicowych, takich jak gingerol oraz zinferon. Sprawiają one, że imbir jest pomocny w leczeniu wielu dolegliwości. Może skutecznie łagodzić poranne mdłości, poprawia krążenie, redukuje ból oraz posiada właściwości przeciwzapalne. Imbir ceniony jest za swoje właściwości odchudzające.

Dzięki zawartości olejków eterycznych przyspiesza krążenie i stymuluje przemianę materii, a przez to może być pomocny w walce z celulitem. Wzmaga również wydzielanie soków żołądkowych i przyspiesza procesy trawienne. Imbir wpływa także na kondycję włosów i pomaga w walce z trądzikiem.

[ZOBACZ TEŻ FILM - Łódzcy strażnicy miejscy pomogli znaleźć bezdomnemu mieszkanie (autor TVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Łódzcy strażnicy miejscy pomogli znaleźć bezdomnemu mieszkanie (autor TVN24/x-news)