Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dlaczego segregowane odpadki trafiają do jednej śmieciarki?

(SP)
Do śmieciarki najpierw trafiły odpady z zielonego pojemnika (szkło), a potem z niebieskiego (papier). To po cy my segregujemy odpady i latamy z pięcioma workami, jak potem ładowane są do jednej śmieciarki? - pytają łodzianie.
Do śmieciarki najpierw trafiły odpady z zielonego pojemnika (szkło), a potem z niebieskiego (papier). To po cy my segregujemy odpady i latamy z pięcioma workami, jak potem ładowane są do jednej śmieciarki? - pytają łodzianie. Krzysztof Spychała
Łodzianie do śmietnika biegają z pięcioma workami. A potem przyjeżdża śmieciarka i odpady z trzech albo i czterech pojemników trafiają do jednego auta.

Najpierw do śmieciarki trafiło szkło, a później pracownicy firmy wywozowej opróżnili pojemnik przeznaczony na papier – taki obrazek uwiecznił wczoraj rano jeden z naszych czytelników. I nie krył rozgoryczenia.

– Biegamy do pergoli z pięcioma workami i wrzucamy odpady do pięciu różnych pojemników, a potem śmieciarka zabiera wszystko naraz. A kilka dni temu do jednej i tej samej śmieciarki trafiły tak zwane odpady resztkowe i bio. To na tym ma polegać segregacja? Przecież to bez sensu!

– Firmy śmieciowe po każdy rodzaj odpadów przyjeżdżają innym autem i do jednej śmieciarki nie zabierają np. szkła i odpadów zmieszanych. Wyjątkiem są sytuacje gdy śmieciarka ma 2 komory wówczas każdy rodzaj posegregowanych odpadów trafia do „swojej” komory – mówi Monika Pawlak, rzeczniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej. Ale, jak dodaje, nadal zdarza się, że mieszkańcy wrzucają do pojemników z posegregowanymi odpadami te zmieszane. wówczas cały pojemnik jest traktowany przez firmę jako „zmieszane” – chodzi o to by nie zanieczyszczać odebranych z innych posesji, prawidłowo posegregowanych śmieci.

– Największy kłopot rzeczywiście mamy z odpadami, które ze względu na stopień zabrudzenia powinny trafić do pojemnika resztkowego, np. opakowania po olejach czy papier po maśle – potwierdza Aleksandra Stasiak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. – Jeśli w pojemniku na poszczególne posegregowane frakcje jest ich dużo, to wówczas cały pojemnik musimy traktować jako resztkowy.

Sprawdź pogodę na dziś:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany