Developres Rzeszów-Grot Budowlani 3:2. Desperacka pogoń łodzianek bez happy-endu

(bart)
Dziewczyny z Budowlanych to wicemistrzynie Polski
Dziewczyny z Budowlanych to wicemistrzynie Polski łukasz kasprzak
W pierwszym spotkaniu o brązowy medal ekstraklasy siatkarek Grot Budowlani przegrali w Rzeszowie z Developresem 2:3 (19:25, 22:25, 25:17, 25:16, 12:15). Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

W obu drużynach panował spory niedosyt po przegranej rywalizacji w półfinałach. Zwłaszcza w Developresie, który jeszcze długo nie pojmie, jak pozwolił ŁKS Commercecon na zniwelowanie ogromnej przewagi w czwartym secie. Ale także i w Budowlanych, które nie wykorzystały w Policach tego, że broniący tytułu Chemik wcale nie był rewelacyjnie dysponowany.

Na Podkarpaciu w pierwszej partii od początku dominowały gospodynie. Prowadziły 5:1, 10:4, 17:10 i 22:17 i ostatecznie wygrały (25:19).

Drugi set zaczął się od prowadzenie podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza (1:4). Jednak gospodynie wręcz błyskawicznie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 11:9. Później było 18:15 i 22:19, ale po zrywie łodzianek remis 22:22. Niestety, potem rywalki zdobyły trzy ,,oczka'' z kolei (25:22).

Po dziesięciominutowej przerwie na parkiecie ujrzeliśmy niezwykle zdeterminowane dziewczyny z naszego miasta. Był remis 3:3, ale poźniej 5:8, 8:11 i 12:19. I pierwsza zdobycz Budowlanych stała się faktem (17:25).

W czwarty set znacznie lepiej ,,weszli'' goście. Był remis 6:6, jednak poźniej 7:20, 9:14, 14:18, 15:20 i wreszcie 16:25.

A więc tie-break. W decydującej partii był remis 4:4, ale następnie znacznie więcej zimnej krwi zachowały rzeszowianki. Odskoczyły na 9:4, a potem było 13:9. Desperacki zryw Budowlanych doprowadził do rezultatu 13:12, ale na nic więcej nie było ich stać. Ostatecznie przeciwniczki wykorzystały już pierwszą piłkę meczową po asie serwisowym Klaudii Kaczorowskiej.

Za MVP meczu uznano Belgijkę Helene Rousseaux (Developres, byłą zawodniczkę Budowlanych).

Teraz rywalizacja przenosi się do Łodzi. W najbliższą sobotę Budowlani i Developres zmierzą się w Atlas Arenie. Ten mecz rozpocznie się o 18.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:19, 25:22, 17:25, 16:25, 15:12)
Devlopres: Żabińska 10, Rousseaux 20, Helić 17, Kaczmar 1, Blagojević 10, Ptak 6, Nowakowska (libero) oraz: Rabka, Ganszczyk, Kaczorowska, Andruszko, Żak, Borek (libero).
Budowlani: Twardowska6 , Vincourova 6, Kąkolewska 14, Polańska 18, Grobelna 17, Grajber 6, Witkowska (libero) oraz: Polak, Kędziora, Muszyńska.