Developres Budowlani 2:3. Brązowy medal ekstraklasy siatkarek jednak dla łodzianek!

(bart)
Akcja środkowej  Agnieszki Kąkolewskiej
Akcja środkowej Agnieszki Kąkolewskiej łukasz kasprzak
Sytuacja była klarowna. Zwycięzca spotkania między Developresem SkyRes a Grot Budowlanymi Łódź w Rzeszowie miał zostać brązowym medalistą ekstraklasy siatkarek (rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw). Okazało się, że wielkie powody do radości miały łodzianki, które wygrały 3:2 (28:26, 25:19, 24:26, 20:25, 15:11).

Pierwszy set był niezwykle zacięty. Od wyniku 10:10 kilkupunktową przewagę wypracowały sobie łodzianki (13:16, 15:19, 18:23). Rzeszowianki doprowadziły jednak do stanu 25:24, na szczęście więcej zimnej krwi zachowały dziewczyny z naszego miasta. Ostatni atak był dziełem Julii Twardowskiej (26:28).

Druga partia przebiegał pod znakiem dominacji łodzianek, które prowadziły 5:2, 9:4, 14:7 i 20:13. Decydujący cios zadała przeciwniczkom Kaja Grobelna (19:25).

W trzecim secie Budowlani prowadzili 4:1, jednak później oddali inicjatywę swoim rywalkom. Developres prowadził 17:13, ale wkrótce był już remis (17:17). Później team z Rzeszowa odskoczył na 20:17, ale niedługo zrobiło się 20:21. Po asie serwisowym rozgrywającej drużyny z Łodzi Eweliny Polak, miała ona piłkę meczową (23:24), jednak nie zdołała jej wykorzystać. W efekcie Helene Rosseaux (była siatkarka Budowlanych) sprawiła radość sympatykom rzeszowianek (26:24).

W czwartej odsłonie spotkania szkoleniowiec gospodarzy poprosił o przerwę przy rezultacie 6:9 i szybko przyniosło to efekt. Był remis 9:9, następnie zaś uskrzydlone rzeszowianki wypracowały sobie bezpieczną przewagę (21:14, 23:16). Nie mogło się więc skończyć inaczej, niż tie-breakiem (po ataku Jeleny Blagojević było 25:20).

W decydującym secie nerwów nie brakowało. Był remis 3:3, a potem Budowlani wykorzystali chwilowy kryzys Developresu. Prowadziły 6:3 po akcji Martyny Grajber (czas rywalek), 9:6 (po ataku Twardowskiej) i 12:9 (po zagraniu Grobelnej). Kiedy znów bezlitosna dla gospodyń była Grobelna (14:11), stało się jasne, kto stanie na podium. Po autowym ataku Moniki Ptak (11:15) był jeszcze challenge, ale nie nic się zmieniło. Brązowe medale zawisły na szyjach Grot Budowlanych.

Statuetkę MVP meczu odebrała rozgrywająca łodzianek Pavla Vincourova.

Przypomnijmy, iż w rywalizacji fazy play-off najpierw Developres zwyciężył na Podkarpaciu 3:2 (25:19, 25:22, 17:25, 16:25, 15:12), następnie zaś Budowlani wygrali w Atlas Arenie 3:0 (27:25, 25:17, 25:23).

Wcześniej, jeszcze w sezonie zasadniczym, Developres pokonał 15 listopada Budowlanych 3:0 (25:13, 25:22, 28:26), zaś 18 lutego to podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza okazały się lepsze w Atlas Arenie, zwyciężając 3:0 (25:17, 25:20, 25:20).

Dziewczyny z naszego miasta były zdeterminowane, żeby po raz drugi z rzędu stanąć na podium (w sezonie 2016/2017 zajęły bowiem drugą lokatę). To się udało, dołożyły więc kolejny „skalp” do Superpucharu Polski i krajowego pucharu. A to oznacza, że mają za sobą bardzo udany sezon, fakty nie kłamią. Każdemu życzymy takiej ,,porażki".

Przypomnijmy - Chemik Police jest mistrzem Polski, ŁKS Commercecon srebrnym, a Grot Budowlani brązowym medalistą. Łódź może się cieszyć.

Developres Sky-Res Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 2:3 (26:28, 19:25, 26:24, 25:20, 11:15)
Developres: Żabińska, Helić, Blagojević, Ptak, Rousseaux, Kaczmar, Nowakowska (libero) oraz: Żak, Rabka, Kaczorowska, Andruszko, Birek, Nowakowska (libero).
Budowlani: Grobelna, Kąkolewska, Twardowska, Vincourova, Polańska, Grajber, Witkowska (libero) oraz: Polak, Muszyńska, Kędziora, Piotrowska.