Detektyw Krzysztof Rutkowski kupuje... hełmy i mundury

Edward Mazurkow
Krzysztof Rutkowski zamierza ubrać swoich pracowników w mundury żołnierzy jednostek specjalnych Janusz Kubik
Celebryta pojawił się wczoraj na targach około południa w towarzystwie potężnie zbudowanego ochroniarza. W ciemnych okularach, markowej koralowej, modnie skrojonej marynarce i dżinsach podarciuchach zrobił olbrzymie wrażenie na swoich fankach, które nie odstępowały go na krok i robiły sobie z nim fotki. Jedna z nich podarowała nawet Rutkowskiemu pluszowego misia ubranego w mundur wojskowy. Jak się okazało, detektyw na targach miał spotkać się z przedstawicielami firm sprzedających specjalistyczny sprzęt wojskowy, hełmy, mundury i buty dla komandosów.

* Krzysztof Rutkowski zamierza ubrać swoich pracowników w mundury żołnierzy jednostek specjalnych
* Wczoraj na Targach Logistyki w Łodzi negocjował kontrakty.

- W niedługim czasie chcę moją specgrupę wyposażyć w mundury podobne do tych, które noszą żołnierze jednostek specjalnych. Dostaną też w podobnych barwach ochronnych hełmy kevlarowe, kamizelki taktyczne, kuloodporne, rękawiczki i buty. Będzie to jedyna tak umundurowana i wyposażona jednostka ochroniarska w kraju - mówi Krzysztof Rutkowski.

Szefa najpopularniejszego w Polsce biura detektywistycznego bardzo zainteresował nowej generacji cyfrowy sprzęt łączności, a także ochraniacze słuchu, które wygłuszają odgłosy wybuchów lub wystrzałów, ale umożliwiają prowadzenie rozmowy.

Mundury, które Rutkowski chce kupić w firmie w Gdyni, mają być nieprzemakalne i wykonane z solidnej, odpornej na zniszczenia tkaniny. Mają mieć przypinane na rzepy naszywki z napisem: „Rutkowski patrol”. Specgrupa ma także otrzymać kurtki z kapturem w barwach ochronny, hełmy, okulary balistyczne, niepalne kominiarki, nakolanniki i czarne lub zielone rękawiczki z obciętymi palcami. Na tym jednak zakupy Rutkowskiego wcale się nie kończą. Zamówił bowiem jeszcze latarki taktyczne, zielone, pistoletowe kabury udowe, pałki teleskopowe, pojemniki z gazem obezwładniającym miotanym strumieniowo, wkładki do pistoletów Glock, które umożliwiają celne strzelanie i ponad 100 sztuk plastikowych kajdanek.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Autokar z dziećmi, dwa samochody osobowe i cysterna. Karambol na A4. (xnews/TVN24)