Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Derby regionu dla koszykarek Widzewa

hof
W Pabianicach wygrały koszykarki Widzewa
W Pabianicach wygrały koszykarki Widzewa Grzegorz Gałasiński
Drugie derby koszykarek naszego regionu w tym sezonie znów wygrał Widzew. Pabianiczanki nadal w tych rozgrywkach bez zwycięstwa.

Jednak pierwsza kwarta meczu mogła sugerować, że w sobotę dojdzie do niespodzianki. Koszykarki PTK grały bardzo dobrze i już po czterech minutach prowadziły 11:4 i wygrały pierwszą odsłonę 18:9.
W drugiej ćwiartce widzewianki zabrały się do odrabiania strat. Po celnym trafieniu Aleksandry Pawlak było tylko 18:15 dla gospodyń. Pabianiczanki jeszcze raz poderwały się do walki i w 16 minucie, po trafieniu Joanny Bogackiej znów prowadziły pewnie 26:18. Później jednak do głosu doszły widzewianki. Zdobyły dziesięć punktów z rzędu i po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadziły 30:28.
Dwie kolejne kwarty to zacięta walka na parkiecie. Agata Gajda trafiła trzy razy z rzędu i w 35 minucie PTK prowadziło 46:45. Jednak końcówka meczu należała do gości. Łodzianki zwarły szyki i nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa.