Derby Łodzi na żywo. Derby Łodzi dla Widzewa. Dwie akcje, które wstrząsnęły Łodzią

Tomasz Jabłoński
DERBY ŁODZI. ŁKS Widzew na żywo. Wielkie święto piłkarskie, wielkie święto kibiców. O godzinie 18 na stadionie przy al. Unii drużyna ŁKS podejmie lokalnego rywala Widzew. 67 dotychczasowych derbów Łodzi we wszystkich rozgrywkach 27 razy zakończyło się wygraną Widzewa, 27 razy padł remis, a 13 razy wygrał ŁKS. A jak będzie dziś? Zapraszamy na naszą relację z meczu ŁKS Widzew!

DERBY ŁODZI ŁKS Widzew na żywo

Wynik meczu ŁKS Widzew 0:1

68. derby Łodzi nie były porywającym widowiskiem, ale jak to w derbach bywa emocji nie brakowało. O wyniku meczu zdecydowały dwie akcje obu drużyn, przeprowadzone w odstępie 120 sekund. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Samu Corral, bramkarz Widzewa Henrich Ravas odbił piłkę nogą. Dwie minuty później w identycznej sytuacji, tylko pod bramką ŁKS znalazł się Bartłomiej Pawłowski po zagraniu Kristoffera Hansena. Napastnik Widzewa nie zmarnował tej akcji, objechał Marka Kozioła i ustalił wynik meczu. Widzew wygrał derby po 12 latach bez zwycięstwa i wrócił na pozycję wicelidera tabeli. ŁKS jeszcze walczy o pierwszą szóstkę.
Koniec meczu. Widzew wygrał 1:0.
90+10 min. Rozwandowicz fauluje Villanuevę, żółta kartka dla gracza ŁKS
90+8 min. Koprowski fauluje Guzdka, ełkaesiak otrzymał żółtą kartkę
90+7 min. Nunes zablokował piłkę. Korner dla ŁKS, Ravas minął się z piłką, ale jej nie dotknął i zacznie akcję Widzewa
90+6 min. Rozwandowicz wyjechał poza końcową linię boiska
90+4 min. Dąbrowski dryblował przed polem karnym Widzewa, upadł, ale faulu nie było
90+1 min. Zmiany w ŁKS. Kowalczyk za Wolskiego, Dankowski za Bąkowicza. Fajerwerki na trybunach
90+1 min. Sędzia doliczył dziesięć minut
90 min. Zmiana w Widzewie: Guzdek za Pawłowskiego
89 min. Kontra Widzewa: Kun do Pawłowskiego, szybszy Kozioł
87 min. Janusz Niedźwiedź ukarany żółtą kartką
87 min. Czysty wślizg Bąkowicza we własnym polu karnym
85 min. Corral ukarany żółtą kartką
83 min. Nunes ukarany żółtą kartką, wcześniej kartonikiem ukarany też Pawłowski za to, że podczas radości wskoczył na ogrodzenie sektora kibiców Widzewa
82 min. Zmiana w Widzewie: Villanueva za Hansena
80 min. GOL DLA WIDZEWA. Pawłowski przejął piłkę podaną przez Hansena, wyszedł sam na sam z Koziołem, minął bramkarza ŁKS i strzelił do siatki
78 min. Corral sam na sam z Ravasem, bramkarz Widzewa nogą obronił. Ależ to była doskonała okazja dla ŁKS
77 min. Pirulo faulował w polu karnym Widzewa
75 min. Zmiana w ŁKS: Ricardinho za Radaszkiewicza
73 min. Pirulo faulował Pawłowskiego, po wrzutce strzał Nunesa w rękę Bąkowicza, sędzia pokazuje rzut rożny. Gospodarze wybijają piłkę
71 min. Trzech ełakaesiaków na dwóch widzewiaków. Dąbrowski fatalnie podał do Pirulo, a powinien do Corrala
69 min. Zmiana w ŁKS - Corral za Janczukowicza
69 min. Po sześciu minutach gra została wznowiona
63 min. Naganne zachowanie kibiców Widzewa, przerwa w grze. Piłkarze przy ławkach rezerwowych
62 min. Terpiłowski podawał do Pawłowskiego, jednak strzał piętą był zbyt słaby. Obrońcy ŁKS wybili piłkę
60 min. Okres dużej przewagi ŁKS. Kreuzriegler stracił piłkę we własnym polu karny, przechwyt i strzał Pirulo obok bramki
58 min. Zamieszanie pod bramką Widzewa, Ravas wybija piłkę nogą sprzed własnej bramki
57 min. Po rogu strzelał głową Koprowski, Ravas obronił
57 min. Pirulo strzelił niespodziewanie z 20 metrów, Ravas szczęśliwie odbił piłkę

56 min. Pawłowski wstrzelił piłkę z wolnego w pole karne, piłkę chwyta Kozioł
55 min. Wolski ukarany żółtą kartką, łapał za koszulkę Kuna
55 min. Koprowski strzelał głową po dośrodkowaniu Pirulo, jednak to był słaby strzał i nie zaskoczył Ravasa
53 min. Dośrodkowanie Wolskiego do nikogo, Zieliński przejął piłkę, lecz zamiast wybić, zaprezentował świecę. Seria nieudolnych zagrań z obu stron
52 min. Nunes próbował zza pola karnego, piłka nie siadła mu jednak na nodze i obrońcy zablokowali ten strzał
50 min. Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Zielińskiego
49 min. Kun nie sięgnął głową piłki
47 min. Pirulo zagrał nieodpowiedzialne stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Stępińskiego, piłkę przejął Terpiłowski i strzelił w słupek
46 min. Niezła akcja Widzewa, ale nikt nie doszedł do zagranej piłki
46 min. Druga połowa bez zmian w obu drużynach
Koniec pierwszej połowy. Zabrakło armat. Dużo walki, mało płynności w grze. Na razie aktorzy derbów zawodzą. Poziom meczu też pozostawia wiele do życzenia. Oby w drugiej połowie było lepiej.
43 min. Pirulo założył przy końcowej linii siatkę Kreuzrieglerowi, Hanousek asekurował kolegę i wybił piłkę
41 min. Janczukowicz przejął bezpańską piłkę, jednak strzelił zza pola karnego wysoko ponad bramką Widzewa
39 min. Mało płynnych i składnych akcji. Jest za to dużo walki
37 min. Zaiskrzyło między Zielińskim i Radaszkiewiczem przy bocznej lini. Ełkaesiak faulował
35 min. Trąbka w polu karnym nie mógł się odwrócić. Po dośrodkowaniu strzelał głową Janczukowicz, jednak niecelnie
32 min. Hansen faulował Bąkowicza w narożniku boiska
31 min. Szeliga dogrywał piłkę w polu karny, nikt z ełkaesiaków jednak nie przejął futbolówki
30 min. Hansen ograł dwóch rywali, podał do Pawłowskiego, ten znów na pozycji spalonej
28 min. Pawłowski wycofał do Kuna, ten jednak zablokowany przez rywali
27 min. Wydawało się, że Kun jest blisko strzelenia gola, ale źle trafił w piłkę, a ponadto sędzia odgwizdał spalonego
25 min. Radaszkiewicz zmarnował dobrą akcję ŁKS i oddał piłkę obrońcom rywala
25 min. Nunes po kornerze wyjechał z piłką na aut bramkowy
24 min. Dobra akcja Widzewa, Danielak podał wzdłuż bramki, nikt nie zamknął akcji. Róg dla Widzewa
23 min. Pawłowski sprytnie podał prostopadle do Hansena, lecz piłkarze ŁKS przejęli piłkę
21 min. Janczukowicz bliski przechwytu w polu karnym Widzewa, ale pomógł sobie ręką
20 min. Hansen strzelał, Kozioł przerzucił piłkę nad poprzeczką. Po rogu gospodarze wybili piłkę
18 min. Po rogu strzał Pawłowskiego prosto w ręce bramkarza ŁKS
17 min. Fatalny błąd bramkarza ŁKS. Chciał przyjąć piłkę, ale uciekła mu na róg
16 min. Na trybunach stadionu ŁKS jest trener reprezentacji Czesław Michniewicz, prezes Cezary Kulesza i wiceprezes oraz szef ŁZPN Adam Kaźmierczak
16 min. Sędzia upomina Nunesa. Piłkarz Widzewa faulował Bąkowicza.
14 min. Dobry i groźny strzał Pirulo, broni Ravas. Piłkarze ŁKS przejęli inicjatywę.
11 min. Pierwszy strzał w meczu. Wolski uderzył z ostrego kąta, Ravas odbił piłkę
11 min. Widzew jest częściej przy piłce
9 min. Janczukowicz upadł w polu karnym Widzewa, ale to on faulował Danielaka
7 min. Niezły strzał z wolnego Pawłowskiego, ale piłka minęła słupek bramki ŁKS o metr
6 min. Dąbrowski fauluje Terpiłowskiego przed polem karnym ŁKS
5 min. Danielak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem ŁKS, ale fatalnie przyjął piłkę
2 min. Nunes zatrzymał atak Wolskiego
1 min. Spotkanie derbowe rozpoczęte. Kibice śpiewają hymn państwowy.

Mecz poprzedzi minuta ciszy ku czci zmarłego niedawno byłego prezesa ŁKS i ŁZPN Mirosław Wróblewski. Jutro pogrzeb zasłużonego działacza.
Godz. 17.59. Piłkarze wychodzą na boisko. Widzewiacy na czerwono, ełkaesiacy na biało z czerwonym skośnym pasem na koszulkach

Godz. 17.59. Na stadionie rozbrzmiewa hymn ŁKS: Niezwyciężeni, niepokonani. Na trybunach jest prawie komplet widzów - wolny pozostaje tylko sektor buforowy za branką Widzewa. Na innych sektorach też widać wolne krzesełka.

Godz. 17.58. Po 14 latach derby na ŁKS znów odbędą się z udziałem kibiców obu drużyn. Po raz ostatni zdarzyło się to 11 kwietnia 2008 roku. Wówczas 8,5 tysiąca kibiców ŁKS oraz 3,5 tysiąca kibiców Widzewa obejrzało z trybun stadionu przy al. Unii derbowy mecz.

Godz. 17.57. Piłkarze Widzewa w przypadku zwycięstwa nad ŁKS wrócą na fotel wicelidera. Korzystna dla widzewiaków była porażka Arki z Resovią Natomiast wygrana ŁKS zapewni ełkaesiakom doścignięcie szóstej w tabeli Sandecji.

Godz. 17.55. Tomasz Kwiatkowski z Warszawy został wyznaczony do prowadzenia derbów Łodzi: ŁKS - Widzew (3 maja o godz. 18) na stadionie przy al. Unii. Derby Łodzi poprowadzi już po raz trzeci. 17 maja 2017 roku prowadził derby Łodzi w III lidze: Widzew - ŁKS (0:0). Pokazał wtedy 7 żółtych kartek (3 dla Widzewa, 4 dla ŁKS) oraz czerwoną dla Pawła Pyciaka z ŁKS. 6 marca 2021 roku biegał z gwizdkiem po boisku przy al. Unii podczas derbów ŁKS - Widzew (2:2). Jak będzie dziś?

Godz. 17.50. Jakie rozstrzygnięcie przewidują bukmacherzy?
Forbet typuje: wygrana ŁKS 2,37, wygrana Widzewa 3,05, remis 3,30.
Typy Fortuny: wygrana ŁKS 2,72, wygrana Widzewa 2,77, remis 3,22. STS stawia na oba łódzkie kluby w takim samym stosunku: wygrana ŁKS 2,85, wygrana Widzewa 2,85, remis 3,20.

Godz. 17.45. Wychodzących na rozgrzewkę piłkarzy Widzewa przywitały gwizdy kibiców ŁKS.

Godz. 17.40. Kibice Widzewa już zajęli miejsca w sektorze gości na stadionie ŁKS. Gospodarze przekazali widzewiakom 907 biletów. Wszystkie zostały wykorzystane.

Godz. 17.35. Trener Janusz Niedźwiedź mocno zaryzykował. Patryk Stępiński po raz pierwszy w nowożytnej historii Widzewa został przesunięty do linii środkowej w miejsce Patryka Lipskiego. Paweł Zieliński też zagra po raz pierwszy na nietypowej pozycji - środkowego obrońcy.

Godz. 17.27. Piłkarze ŁKS ostatni mecz derbowy przegrali 7 marca 2010 - ulegli wówczas Widzewowi aż 1:4. Od tamtego czasu ŁKS wygrał 2 razy, a pięciokrotnie padł remis.
Następne mecze derbowe:
2011/12 (ekstraklasa): Widzew - ŁKS 0:1, ŁKS - Widzew 1:1
2016/17 (III liga): ŁKS - Widzew 2:2, Widzew - ŁKS 0:0
2020/2021 (I liga): Widzew - ŁKS 0:2, ŁKS - Widzew 2:2
2021/2022 (I liga): Widzew - ŁKS 2:2

Godz. 17.20. Marzą nam się derby w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnie derby Łodzi w ekstraklasie odbyły się dziesięć lat temu. 9 kwietnia 2012 roku na stadionie przy al. Unii padł remis 1:1. Prowadzenie dla Widzewa uzyskał Marcin Kaczmarek (50), wyrównał dwie minuty później Marek Saganowski. Grali m.in. Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Wojciech Łobodziński, Rafał Kujawa, Marek Saganowski w ŁKS oraz Jarosław Bieniuk, Jakub Bartkowski, Łukasz Broź, Przemysław Oziębała, Radosław Matusiak, Marcin Kaczmarek, Mariusz Stępiński wszedł na ostatnią minutę!

Godz. 17.12. Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź dokonał tylko jednej zmiany w składzie w porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Koroną: Lipskiego zastąpił Villanueva.

Godz. 17.10. Rewolucja w składzie ŁKS.
W porównaniu z meczem z Arką trener ŁKS Marcin Pogorzała dokonał aż sześciu zmian: Nacho Monsalve zastąpił Koprowski, Marciniaka - Bąkowicz, Tosika - Rozwandowicz, Domingueza - Wolski, Kowalczyka - Janczukowicz, Juricia - Radaszkiewicz. Miejsca w wyjściowej jedenastce zachowali tylko: Kozioł, Szeliga, Dąbrowski, Trąbka i Pirulo.

Godz. 17.05. Widzewiacy zaczną w składzie. Ravas, Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler, Zieliński, Danielak, Terpiłowski, Hansen, Kun, Nunes, Pawłowski.
Rezerwowi: Łytwynenko, Dejewski, Mucha, Letniowski, Nowak, Karasek, Gołębiowski, Villanueva, Guzdek.

Godz. 17.02. Znamy skład ŁKS: Kozioł - Bąkowicz, Dąbrowski, Koprowski, Szeliga - Wolski, Trąbka, Rozwandowicz, Pirulo, Janczukowicz - Radaszkiewicz.
Rezerwowi: Arndt, Dankowski, Nacho, Kowalczyk, Ricardinho, Corral, Kuźma, Kelechukwu, Marciniak.

Derby Łodzi zakończą zmagania w 31. kolejce na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, a stawka meczu jak zawsze elektryzuje fanów obu łódzkich drużyn. ŁKS, czy Widzew? Która drużyna zrobi kolejny krok w kierunku powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce?
Zapowiada się ciekawy mecz. Stadion przy al. Unii wypełni się kibicami.